1.9.2023

Ružomberok remizoval v Banskej Bystrici + VIDEO

V piatok 1. septembra 2023 odohral Ružomberok v Banskej Bystrici šieste kolo Niké ligy s domácou Duklou.
1:1 (1:0)
Štadión Štiavničky
6. kolo, 17:30
MFK Dukla Banská Bystrica vs MFK Ružomberok

MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Uhrinčať, Godál, Willwéber – Migaľa (51. Pišoja), Ľupták (65. Hlinka), Záhumenský, Richtárech (84. Depetris) – Rymarenko – Acosta (65. Slebodník), Polievka

MFK Ružomberok: Krajčírik – Kotula, Gabriel, Malý, Selecký (87. Úradník) – Lavrinčík, Zsigmund (68. Múdry), Domonkos (68. Tučný) – Šefčík (74. Chobot), Gerec (87. Boďa), Bobček

Góly: 24. Acosta - 52. Bobček

Žlté karty: 29. Migaľa, 40. Godál, 65. Richtárech - 78. Múdry

Rozhodovali: Kišš - Ferenc, Vass

Diváci: 2835

V 7. minúte sa Bobček pokúsil z veľkej diaľky prelobovať vybehnutého Hrušku, lenže mieril nad brvno. Po desiatich minútach Malý odkopol spred brány nebezpečný domáci center. Vzápätí na opačnej strane Bobček získal loptu, ale v šanci z uhla tesne minul vzdialenejšiu žrď. V 24. minúte Záhumenský našiel centrom pred bránou Acostu, ktorý otvoril skóre – 1:0. Na konci polčasu Rymarenko vypálil spoza veľkého vápna a Krajčírik vyrazil jeho strelu.

Hneď v úvode druhého dejstva Bobček potiahol útok a prihral Domonkosovi, no ten mieril tesne vedľa. V 52. minúte Kotula našiel centrom z pravej strany pred bránou aktívneho Bobčeka a ružomberský útočník usmernil loptu do siete – 1:1. O dvadsaťpäť minút si Rymarenko nabehol na nebezpečnú loptu od Slebodníka, lenže zblízka minul bránu. V 82. minúte sa Rymarenko dostával do ďalšej šance, no všetko vyriešil umným vybehnutím Krajčírik. Následne sa síce odkopnutej lopty zmocnil Slebodník, no v náročnej pozícii z diaľky minul odkrytú bránu. V 84. minúte po práci Gereca s Tučným prekonal brankára Lavrinčík, lenže loptu stihol z bránkovej čiary vykopnúť obranca. Počas nadstaveného času Rymarenko našiel centrom z priameho kopu Pišoju a ten hlavičkoval nad. Vzápätí na opačnej strane Kotula po rohovom kope minul bránu. Duel sa tak skončil remízou 1:1.