11.11.2023

Ružomberok remizoval v Dunajskej Strede + VIDEO

V sobotu 11. novembra 2023 odohral Ružomberok v Dunajskej Strede štrnáste kolo Niké ligy s domácim tímom FC DAC 1904 Dunajská Streda.
1:1 (0:0)
MOL Aréna
14. kolo, 15:00
FC DAC 1904 Dunajská Streda vs MFK Ružomberok

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Popović – Vitális (66. Káčer), Csinger, Brunetti, Andzouana – Čermák, Goure, Dimun (83. Romero) – Gruszkowski, Trusa (83. Barišić), Herc (66. Ramadan)

MFK Ružomberok: Frühwald – Luterán, Maslo, Gabriel, Selecký – Múdry, Zsigmund, Lavrinčík – Hladík (58. Chobot), Chrien (79. Boďa), Tučný (58. Šefčík)

Góly: 90.+4 Barišić - 82. Boďa

Žlté karty: 23. Dimun, 77. Csinger - 84. Frühwald

Rozhodovali: Marhefka - Ferenc, Vitko

Diváci: 4459

V 6. minúte Luteránove zakončenie z mierneho uhla stlmil Csinger a Popović už bez problémov ukryl loptu v náručí. Vzápätí na opačnej strane Dimun našiel centrom Trusu, ktorého veľmi nebezpečnú hlavičku vyrazil spod brvna Frühwald. V 9. minúte Čermák zblízka hlavičkoval tesne nad. Po deviatich minútach Vitális trafil žrď a následnú Čermákovu dorážku zastavilo brvno. O chvíľu to Andzouana skúsil z väčšej vzdialenosti a jeho strelu vyrazil Frühwald. V 25. minúte Vitális zakončením spoza veľkého vápna minul bližší horný roh ružomberskej brány. Po šiestich minútach Zsigmund mieril spoza šestnástky mimo brány. Vzápätí na opačnej strane brankár hostí chytil strelu Goureho. V 42. minúte Trusa hlavičkoval zblízka nad brvno.

V 55. minúte Chrien prihral Múdremu, ktorý mieril spoza veľkého vápna mimo brány. O dve minúty na opačnej strane hlavičkoval Goure a loptu chytil Frühwald. V 61. minúte získal DAC rohový kop, po ňom nasledovala skrumáž pred bránou hostí a na jej konci Brunettiho hlavičku zneškodnil brankár. O dve minúty Goure pálil tesne vedľa. Už po chvíli sa ten istý hráč rútil do ďalšej šance, no tiesnený Maslom mieril nad brvno. V 68. minúte Csinger v páde z vnútra šestnástky tesne minul bránu. O päť minút sa Ramadan preklučkoval k strele, ktorú vyrazil Frühwald na rohový kop. Po tejto štandardnej situácii domáci hlavičkovali vedľa troch žrdí. V 82. minúte získali Liptáci rohový kop a striedajúci Boďa pohotovo otvoril skóre – 0:1. Dunajská Streda mohla takmer ihneď odpovedať rovnakou mincou, no po rohu nevyužila šancu na vyrovnanie. V 86. minúte Ramadan mieril nad brvno. Po troch minútach Šefčík nezištne prihral Lavrinčíkovi, no ten zoči-voči Popovićovi namieril do súperovho gólmana. Trest za nevyužitú šancu prišiel v štvrtej nadstavenej minúte, keď po priamom kope vyrovnal Barisić na konečných 1:1.