24.9.2023

Ružomberok remizoval v Trnave + VIDEO

V nedeľu 24. septembra 2023 odohral Ružomberok v Trnave ôsme kolo Niké ligy s domácim Spartakom.
2:2 (1:0)
Štadión Antona Malatinského, Trnava
8. kolo, 18:00
FC Spartak Trnava vs MFK Ružomberok

FC Spartak Trnava: Takáč – Šulek (85. Koštrna), Štetina (85. M. Ristovski), Djurić, Mikovič – Bernát (68. Oseni), Zeljković, Štefánik (68. Bainović) – Ofori, M. Ďuriš, Daniel (75. Paur)

MFK Ružomberok: Krajčírik – Mrva, Malý, Gabriel, Selecký – Lavrinčík (66. Luterán), Zsigmund – Gerec (66. Boďa), Chrien (76. Domonkos), Šefčík (76. Chobot) – Hladík (84. Múdry)

Góly: 41. Daniel, 54. M. Ďuriš – 48. Šefčík, 63. Gerec

Žlté karty: 12. Šulek - 84. Zsigmund

Rozhodovali: Marhefka – Bednár, Vass

Diváci: 2611

Úvod priniesol ofenzívnu snahu Ružomberčanov, no do výraznejšej gólovej príležitosti sa nedostali. Prvýkrát ohrozili bránu v 16. minúte Trnavčania, keď Zeljkovićovu hlavičku po rohovom kope chytil Krajčírik. Po piatich minútach to skúsil Ofori spoza veľkého vápna a zakončenie smerujúce na stred brány neprekvapilo brankára hostí. V 33. minúte zahrávali Liptáci priamy kop. Lopta zo štandardnej situácie smerovala na Gereca, ktorého pätičku prečítal Takáč. O osem minút Ďuriš našiel prihrávkou pri vzdialenejšej žrdi Daniela, ktorý dokopol loptu do brány – 1:0. Bodku za úvodným dejstvom dala Zeljkovićova strela spoza šestnástky smerujúca mimo brány.

V 48. minúte Hladík prihral Šefčíkovi, ten sa pred Takáčom nemýlil a vyrovnal na 1:1. Tento stav však platil iba šesť minút, pretože Ofori našiel centrom z pravej strany Ďuriša, ktorý hruďou spracoval loptu a následne prudkou strelou vrátil vedenie na domácu stranu – 2:1. V 60. minúte Ofori peknou strelou spoza veľkého vápna opečiatkoval brvno. Ten istý hráč to skúšal aj o dve minúty neskôr, lenže tentokrát už z vnútra šestnástky mieril mimo brány. V 63. minúte Šefčík prihral pred bránu Gerecovi, ktorý vyrovnal na 2:2. Spartak mal možnosť takmer okamžite odpovedať, lenže Danielovu veľmi nebezpečnú strelu zblokoval Selecký. V 80. minúte Ďuriš vypálil na stred brány, odkiaľ loptu vyrazil Krajčírik. O sedem minút Oforiho strelu z hranice veľkého vápna zblokovala obrana na rohový kop. V nadstavenom čase Mikovič spoza šestnástky mieril nad brvno. Duel sa skončil remízou 2:2 a tak si Ruža odviezla z Trnavy jeden bod.