15.9.2018

Ružomberok remizoval v Zlatých Moravciach + VIDEO

V sobotu 15. septembra 2018 odohral Ružomberok zápas ôsmeho kola Fortuna ligy so Zlatými Moravcami.
1:1 (0:0)
FC ViOn Zlaté Moravce, a. s.
8. kolo, 19:00
FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble vs MFK Ružomberok

FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble: Krnáč – Čögley, Karlík, Banovič, Chren - Orávik, Casado (81. Richtárech), Duga (59. Urgela), Brašeň - Ďubek (59. Švec), Ewerton

MFK Ružomberok: Macík - Kunca, Jonec, Twardzik, Madleňák - Kochan (76. Qose), Takáč (90. Kmeť) - Daniel, Kostadinov (80. Gerec), Gal Andrezly - Tandir

Góly: 67. Švec - 55. Kostadinov

Žlté karty: 64. Banovič, 79. Casado - 47. Kunca

Rozhodovali: Smolák - Ádám, Ferenc

Diváci: 827

V ružomberskej zostave pre zdravotné problémy napokon chýbali skúsení defenzívni futbalisti Ján Maslo a Yani Urdinov. Od úvodu stretnutia mali viac z hry hostia hnaní fanklubom Concordia 1906, no domáci ich dlho nepúšťali do výraznejšej šance. V 34. minúte napriahol Daniel z hranice veľkého vápna a tesne minul vzdialenejšiu žrď. O minútu neskôr pohrozili aj domáci, keď Casado našiel presným centrom v šestnástke Ewertona a ten hlavičkoval tesne vedľa. Z následného protiútoku vystrelil Takáč spoza šestnástky. Krnáč vyrazil jeho pokus pred seba a vzápätí zneškodnil aj nebezpečnú dorážku Liptákov. V 42. minúte sa Duga preštrikoval až pred Macíka a ružomberský gólman vyrazil jeho nebezpečný pokus na rohový kop.

V 55. minúte poslal Ružu do vedenia Kostadinov - 1:0. Zlaté Moravce sa však nevzdali. Po dvanástich minútach predviedli vydarený protiútok, z ktorého Švec vyrovnal na 1:1. V 75. minúte vystrelil Daniel spoza pokutového územia, ale jeho pokus vyrazil Krnáč. Už po minúte na druhej strane pálil Ewerton vedľa brány. V 79. minúte sa šikovne dostal k zakončeniu Švec, lenže z uhla rozvlnil iba bočnú sieť. Minútu pred koncom riadnej hracej doby opäť pohrozil aktívny Švec a Macík chytil jeho pokus. Stretnutie sa tak skončilo remízou 1:1. Pochvalu za celozápasové fandenie si zaslúžia naši fanúšikovia, ktorí nám vytvorili domáce prostredie.