23.8.2014

Ružomberok vyhral s Podbrezovou

7. kolo Fortuna ligy.
2:0 (0:0)
7. kolo, 18:30
MFK Ružomberok vs FK Železiarne Podbrezová


MFK Ružomberok: Šavol – Ondrek, Kružliak, Práznovský, Lovás – M. Nagy – Turčák, Liener (46. Liener), Gerát (71. J. Vavrík), Mário Almaský (90+. R. Bartoš) – Zreľák

FK Železiarne Podbrezová: Maťašovský – Andrič, Kupčík, Minčic, Greško – Kochan (74. Vaščák) – J. Pančík, M. Pančík, Gál-Andrezly – Podio, Nworh (58. Gerec)

Góly: 60. Zreľák, 82. Kružliak

Žlté karty: 55. Mário Almaský, 86. Turčák (RUZ)

Diváci: 1817


Komentár

V siedmom kole Fortuna ligy sa Ružomberok doma stretol s Podbrezovou, ktorá vstúpila do zápasu aktívnejšie. V 9. minúte našiel Nworah voľného Podia, no ten v dobrej pozícii z vnútra šestnástky vystrelil málo razantne a nenarobil Šavolovi problémy. V 24. minúte bol blízko ku gólu Gal-Andrezly, ale bol z toho len roh, po ktorom mohla z protiútoku pohroziť domáca dvojica Zreľák a Turčák, lenže v tejto situácii im chýbalo viac presnosti a vracajúca sa obrana si s nimi poradila. V 38. minúte získali hostia priamy kop, Michal Pančík sa pokúsil o priame ohrozenie brány, lenže jeho strelu vyrazil Šavol.

Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie domáci hráči, no na prvú vážnejšiu šancu si museli počkať do 60. minúty, čo však napokon určite neľutovali, pretože na jej konci bol Zreľák a presnou strelou z vnútra pokutového územia otvoril skóre stretnutia - 1:0. Hostia sa následne snažili o vyrovnanie, no ich pokusy zostali nevyužité a na druhej strane mohol zvyšovať domáci náskok Lovás, ktorého strela bola zblokovaná tesne vedľa brány. V 82. minúte získal Ružomberok roh, na center si najlepšie vyskočil Kružliak a zvýšil domáci náskok - 2:0. Na tomto výsledku sa už do konca zápasu nič nezmenilo a Liptáci si na svoje konto pripísali prvé tohtosezónne víťazstvo. 

Ohlasy trénerov

Ladislav Šimčo, tréner Ružomberka: "Vstup do stretnutia sme nemali ideálny, súpera sme pustili do jednej šance, potom sa hra vyrovnala. Potom sme dvaja išli na jedného stopéra, ale nevyriešili sme to ideálne. Na šance, podľa mňa vyznel prvý polčas 1:1. Chlapci ukázali opäť charakter a morálnu silu. Víťazstvo vydreli. Vidím však, že aj kvalitatívne ideme krok po kroku vyššie. Pozitíva v prechodovej fáze, v presnosť."

Jaroslav Kentoš, tréner Podbrezovej: "Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, vytvorili sme si tam dve, tri dobré pološance. Škoda najmä Podiovej, tá si pýtala gól, no náš hráč bol dosť zbrklý. Celkove nám chýbal dôraz v koncovke. Potom sa hra vyrovnala. V prvom polčase sme Ružomberok do žiadnej šance nepustili. V druhej polke Ružomberok zvýšil pohyb, Zreľák z pološance svojim dôrazom dal gól. A to určilo ďalší vývoj zápasu. Po strelení gólu sme zvýšili aktivitu, ale vo finálnej fáze nám chýbal dôraz. Druhým gólom po štandardnej situácii sa zápas uzavrel."

ZDIEĽAJ ČLÁNOK