30.10.2021

Ružomberok zvíťazil nad Sereďou + FOTO, VIDEO

V sobotu 30. októbra 2021 odohral Ružomberok domáci zápas trinásteho kola Fortuna ligy so Sereďou.
3:1 (1:1)
Štadión pod Čebraťom
13. kolo, 18:00
MFK Ružomberok vs ŠKF Sereď

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Mrva, Madleňák – Luterán (85. Múdry), Kochan – Rymarenko (46. Ďungel), Takáč, Regáli (90. Tancík) – Boďa (71. Bobček)

ŠKF Sereď: Ayotunde – Popović, Dias, Ljubičić, Hurtado, Jureškin (67. Hučko) – Gatarić (46. Yao), Iglesias, Potoma (67. Kříž), Karrica (67. Ridwan) – Radić

Góly: 4. Maslo, 52. a 59. Boďa – 19. Radić

Žlté karty: 81. Luterán, 82. Kochan

Rozhodovali: Micheľ – Košecký, Ádám

Diváci: 741

Ruža mala výborný vstup do stretnutia, keď už v 4. minúte Maslo otvoril skóre peknou strelou z priameho kopu do horného rohu – 1:0. O osem minút neskôr našiel Fabiš centrom z pravej strany pri bližšej žrdi Boďu, ten však tiesnený hlavičkoval vedľa. Postupom času sa začínali dostávať do šancí hostia. Nebezpečnú strelu Radiča z 13. minúty ešte vyrazil Krajčírik, no po šiestich minútach už aktívny Radič vyrovnal, keď prekonal ružomberského brankára po vydarenej prihrávke od Jureškina – 1:1. V 34. minúte mohol Luterán prinavrátiť vedenie na ružomberskú stranu, lenže tvrdou ranou spoza veľkého vápna rozozvučal brvno. Vzápätí Regáli hľadal pred bránou Boďu a Hurtado upratal loptu tesne ponad brvno vlastnej brány na rohový kop. V 40. minúte Madleňák poslal prihrávku Maslovi, ale jeho strelu zblokoval obranca na rohový kop, po ktorom sa dostal Maslo do ďalšej šance a vystrelil nad. Bodku za úvodným dejstvom dala Rymarenkova nebezpečná strela, ale Ayotunde ju vyrazil.

Krátko po zmene strán vystrelil Luterán spoza šestnástky pod brvno, no Ayotunde vyrazil jeho zakončenie na rohový kop, po ktorom Madleňák hlavičkoval nad. V 52. minúte poslal Luterán prihrávku pred bránu a Boďa ju pohotovo nohou upratal do siete – 2:1. O sedem minút neskôr Regáli prihral Takáčovi, ten ju miesto strely ešte naservíroval Boďovi. Ružomberský útočník nezaváhal a nekompromisnou strelou zaznamenal svoj druhý gól v stretnutí – 3:1. V 62. minúte sa už Boďa mohol tešiť ž hetriku, lenže tentokrát sa mu nepodarilo usmerniť do siete Regáliho prihrávku. Hostia sa ešte snažili zdramatizovať záver duelu, zatiaľ čo Liptáci vyrážali do nádejných protiútokov. Najväčšia šanca Serede prišla v tretej nadstavenej minúte, kedy prudkú hlavičku Radića po Iglesiasovom priamom kope vyrazil Krajčírik, odkopol ju Maslo, hostia vrátili loptu pred bránu a Dias hlavičkoval nad. Ružomberok vyhral 3:1, vďaka čomu si upevnil tretiu pozíciu v ligovej tabuľke.

Ohlasy trénerov

Peter Struhár (tréner Ružomberka): „Myslím si, že sme dnes videli veľmi zaujímavý zápas z obidvoch strán. Pričinili sa o to obidve mužstvá. Ako tréner hovoril bolo to dosť vyrovnané. Musím pochváliť našich chlapcov hlavne za vstupy do polčasov, kde sme boli lepším mužstvom, z čoho pramenili naše tri góly. Aj my sme mali pred zápasom problémy so zostavou a som rád, že sa presadili hráči, ktorí ešte menej hrávali alebo ešte nemali takú formu, aby sa mohli dostať do prvej jedenástky. Som rád, že Maťo Boďa sa nám odvďačil a strelil dva góly. Čo sa týka priebehu druhého polčasu, súper bol stále nebezpečný. Musím ich pochváliť. Mali veľmi dobré prechody, kde si hĺbkovou prihrávkou vedeli nájsť priestor. Stále nám hrozili. Keď sme vyhrávali 3:1, myslím si, že sme mali hru pod kontrolou až na záver, kde mala Sereď z toho priameho kopu dve šance, kde mohli skorigovať výsledok. Ako povedal tréner, dnes sme boli efektívni. Pred zápasom som vravel, že keď už si vytvoríme šance, aby sme ich premenili. V každom zápase si vieme vytvoriť šance, len tá efektivita nie je taká, aká by mala byť. Som rád, že efektivita bola v dnešnom zápase, ktorý bol zaujímavý a ťažký.“

Juraj Jarábek (tréner Serede): „Situácia nám velila dnes bodovať, ale vedeli sme, že Ružomberok nie je náhodou tretí v tabuľke. Po úvode sezóny sa tí chlapci naozaj stabilizovali. Ako jeden z mála klubov na Slovensku hrá so slovenskými hráčmi, čo je úžasné. Je to obrovská výhoda. Chalani sú spolu a dokazujú to na ihrisku. My naopak máme kozmopolitné družstvo, ale zlepšujeme sa. Myslím si, že dnes sme neboli horším tímom. Ružomberok bol efektívnejší. Začiatok zápasu sme chceli ináč, ale faul, štandardka, zase skvele trafené Jánom Maslom. Potom sme boli lepším tímom. Zaslúžene sme vyrovnali. Až na posledných päť minút. Tam to chcelo viac kľudu, držať loptu. Urobili sme striedanie s Yaom, ale bohužiaľ bol v tej rozhodujúcej situácii na 2:1. Ale to futbal prináša. Škoda. Po niekoľkých minútach ďalší gól, takže Ružomberok bol efektívny po našich chybách. Hrali sme čo sme mohli. Prišli tam dve veľké vyložené šance, ale brankár podržal domácich, takže z toho pohľadu asi zaslúžené víťazstvo domácich.“