22.11.2014

Ružomberok zvíťazil v Podbrezovej

V 18. kole Fortuna ligy sa Liptáci predstavili v Podbrezovej. Ružomberčania prišli na štadión svojho súpera s novým trénerom Ivanom Galádom a zmena nastala aj na kapitánskom poste. Miesto Martina Nagyho mal pásku na ramene Adam Zreľák.
1:2 (0:0)
18. kolo, 13:00
FK Železiarne Podbrezová vs MFK Ružomberok

FK Železiarne Podbrezová: Baláž - Andrič (87. Galo), Kupčík, Minčic, Greško - M. Pančík, Podio - J. Pančík (82. Karaš), Gál-Andrezly (74. Harvilko) - Vaščák, Nworah

MFK Ružomberok: Putnocký - L. Lupták, Práznovský, Kružliak, A. Lovás - M. Nagy - Turčák (75. Habánek), Vavrík, Janič (85. Gerát), Mário Almaský (90. Mance) - Zreľák

Góly: 69. Vaščák - 61. Almaský, 66. Nagy

Žlté karty: 16. Mich. Pančík, 43. Nworah – 43. Práznovský, 79. Janič, 90+2. Putnocký

Diváci: 1280

Od úvodu mali viac z hry domáci futbalisti, ale nedarilo sa im výraznejšie ohroziť bránu. Prvá nebezpečná situácia prišla v 23. minúte, po Podiovom priamom kope. O sedem minút neskôr poslal Janič center na Zreľáka, ktorý však s loptou nenaložil podľa predstáv. V 32. minúte vzal Janič zodpovednosť na seba, lenže mieril len do stredu brány, kde stál pripravený Baláž. O dve minúty neskôr vystrelil na bránu Greško, no jeho strela letela nad. Dve minúty pred koncom prvého polčasu došlo k roztržke v ružomberskom pokutovom území. Všetko sa skončilo žltými kartami pre domáceho Nworaha a hosťujúceho Práznovského.

V druhom polčase neboli úspešné strelecké pokusy domácich futbalistov Podia a Pančíka. V 61. minúte vystrelil spoza pokutového územia Almaský a jeho strela skončila, aj s prispením domáceho obrancu, v sieti - 0:1. Už po piatich minútach sa Liptáci tešili znova. Strelu spoza veľkého vápna vyskúšal aj Nagy a zapísal sa do streleckej listiny - 0:2. Železiari sa však rýchlo vrátili do zápasu, keď v 69. minúte Vaščák využil zaváhanie ružomberského gólmana - 2:1. V 77. minúte mal Harvilko možnosť vsietiť vyrovnávajúci gól, ale Putnocký odčinil svoju predchádzajúcu chybu. Podbrezovej sa nedarilo dostať do ďalšej gólovej šance a hosťujúci Zreľák mohol ísť v záverečnej minúte riadneho hracieho času sám na bránu. Minčic zatiahol ručnú brzdu a videl červenú kartu. Krátko po zahraní následného priameho kopu sa ešte Liptáci dostali k jednému nebezpečnému zakončeniu. Strele chýbalo kúsok viac presnosti, ale to už hostí nemuselo mrzieť. Pretože krátko na to sa stretnutie skončilo víťazstvom Ružomberka 2:1.

Ohlasy trénerov

Jaroslav Kentoš, tréner Podbrezovej: "Nezvládli sme zápas, Ružomberok hral so zabezpečenej obrany, cez ktorú sme sa nevedeli presadiť. My sme hrali kompaktne, vytvorili sme si veľa štandarných situácií, boli sme však málo efektívni. V druhom polčase sme dvakrát rýchlo inkasovali, bola to pre nás veľká rana, vrátili sme sa ešte do zápasu, no bohužiaľ, či už kvalitou, alebo terénom sme už nevyrovnali. V prístupe nemám chlapcom čo vyčítať, liga nie je o jednom zápase, treba, aby každý na sebe naďalej pracoval."

Ivan Galád, tréner Ružomberka: "Videli sme naše šťastné víťazstvo, chlapci sa snažili, ale mali sme naozaj šťastie. Víťazstvo patrí hráčom, ja si úprimne myslím, že nemám na ňom podiel, predtým ich trénoval iný, v kabíne sa oprávnene veľmi tešili. Pre mňa bol tento zápas prvým pozitívnym bodom v tomto týždni, domácim prajem, aby sa im darilo, robia výborne futbal, my sme vyhrali, znovu opakujem, so šťastím.