V 31. kole Fortuna ligy sa Ruža predstavila v Senici.
31. kolo, 19:00
FK Senica vs MFK Ružomberok

FK Senica: Šulla - Pitner, Pavlík, Pillár, Privrel (68. Mráz) - Hušek, Krč (70. Ventúra) - Dolný (90.+1 Komara, Hlohovský, Kalabiška - Kosorín

MFK Ružomberok: Nikolič - Boszorád, J. Maslo, Kružliak, Lupták - Zošák, Nagy - Turčák (66. Gerec), Janič (46. J. Vavrík), Lovás (54. Almaský) - Masaryk

Góly: 45.+1 Pillár, 51. Kalabiška, 69. Hlohovský, 90.+2 Komara - 85. a 88. Masaryk

Žlté karty: 57. Privrel, 81. Kalabiška – 33. Boszorád, 87. Nagy

Diváci: 1250

Zápas bol zaujímavý už od úvodu, kedy predviedol na hranici šestnástky vybehnutý Nikolič riskantnú hlavičku. Následne hrozili Liptáci. V 9. minúte v črtajúcom sa samostatnom úniku neuspel Janič a o dve minúty neskôr, po rohovom kope, lopta doplachtila na nohu voľného Masaryka, lenže ružomberský útočník prestrelil odkrytú časť brány. Na jeho šancu odpovedal domáci Kalabiška krížnou strelou, pri ktorej vynikol hosťujúci gólman. V 19. minúte nahral Masaryk na Turčáka a ten našiel v šestnástke Lovása, no ani druhý ružomberský útočník neskóroval a poslal loptu tesne vedľa. V 31. minúte neuspel v šanci Turčák a následne začali hroziť Záhoráci. V 35. minúte mieril Hlohovský spoza veľkého vápna vysoko nad priestor troch žrdí a o tri minúty neskôr hľadal Dolný unikajúci po pravej strane výbornou prihrávkou Pillára, no ten pred odkrytou bránou nezachytil loptu. V 41. minúte dali znova o sebe vedieť Liptáci, ktorí zahrávali rohový kop. Janič sa rozhodol pre prihrávku na najbližšie stojaceho Zošáka a po postupných prihrávkach sa do lopty oprel Maslo, jeho strelu vyrazil Šulla pred seba a Masaryk nabiehajúci z uhla mieril len do senického gólmana. Tento moment mrzel Ružomberčanov ešte viac v úplnom závere prvého dejstva, kedy tím zo Záhoria vybojoval priamy kop a po ňom presne hlavičkoval Pillár - 1:0.

Do druhého polčasu nastúpili Ružomberčania so snahou o vyrovnanie a v jeho úvode rozozvučal Boszorád strelou z uhla žrď domácej brány. Aj po tejto nevyužitej šanci prišla gólová odpoveď súpera. V 50. minúte vybojovala Senica roh a po ňom zvýšil Kalabiška na 2:0. 54. minútu možno označiť ako minútu Filipa Hlohovského, ktorý najskôr tesne prestrelil bránu a následne v ešte väčšej šanci namieril do brvna. Následne to na druhej strane skúšal Masaryk, ale jeho krížna strela z uhla minula vzdialenejšiu žrď. Po individuálnej akcii neuspel ani striedajúci Almaský, keď spoza obrany namieril vedľa brány. V 64. minúte dostal Kalabiška peknú prihrávku do ružomberského pokutového územia, no prestrelil bránu. O päť minút neskôr sa už vďaka Hlohovskému tešila Senica z gólu na 3:0. Tento výsledok bol, vzhľadom na priebeh, pre Ružu veľmi krutý a znížiť skóre sa snažil hlavne Zošák. Jeho pokus zo 74. minúty nenarobil súperovej obrane veľké problémy a pri strele hosťujúceho stredopoliara v 80. minúte, vytiahol Šulla perfektný zákrok. V 85. minúte si Masaryk v šestnástke nabehol na center a hlavou znížil na 3:1. O tri minúty neskôr našiel Zošák na ľavom krídle nabiehajúceho Luptáka, ktorý potiahol loptu, odcentroval do veľkého vápna, tam si najlepšie naskočil Masaryk a svojím druhým gólom znížil na 3:2. Ružomberčanom sa podarilo zdramatizovať zápas a v jeho závere vrhli všetky sily do útoku, no ich snaha už neslávila úspech a práve naopak, z protiútoku uzavrel striedajúci Komara skóre zaujímavého stretnutia na 4:2.

Eduard Pagáč, tréner FK Senica: "Pre nás to bol dôležitý zápas aj z hľadiska mentality hráčov. Dlhšie sme nevyhrali a na chalanoch bolo cítiť, že ho potrebujú. Šli si dnes za víťazstvom, samozrejme, k futbalu patrí aj kus šťastia, a to sa k nám dnes priklonilo. Myslím, že sme videli veľmi dobrý zápas, padlo šesť gólov. Som rád, že chalani ukázali vôľu po víťazstve."

Ivan Galád, tréner Ružomberka: "Z našej strany to bol dobrý prípravný zápas, bez súbojov. Vypracovali sme si šesť šancí, súperovi sme umožnili streliť štyri góly, čo sa nám pred tým nikdy nestalo. Vnímal som to ako prípravný zápas, čo ma veľmi mrzí."