Rýchly úvodný gól, dva presné zásahy Lačného a tretie jarné víťazstvo

V 23. kole Fortuna ligy privítal Ružomberok na svojom trávniku Skalicu.

MFK Ružomberok: Tofiloski – P. Maslo, J. Maslo, Kružliak, Lupták – Nagy – Zošák, Faško (68. Lovás), Ďubek, Kučera (54. Jakubko) – Lačný (80. Gerát)

MFK Skalica: Krnáč – Hlavatovič, Dobrotka, Pavol Majerník, Vrablec – Hlinka, Vaško (67. Štrombach) – Mazan (81. Švrček), Čermák, Záhumenský (46. Ulrich) – Masaryk

Góly: 2. Lupták, 26. a 70. Lačný – 75. Hlavatovič

Rozhodovali: Sedlák – Vorel, Hrmo

Diváci: 1574

Už v 2. minúte vystihol Lačný prihrávku hostí, potiahol útok, v šestnástke našiel voľného Luptáka a ten bez problémov otvoril skóre – 1:0. V 14. minúte adresoval Lačný pred bránu ďalšiu nebezpečnú prihrávku, ale pred opustenou časťou skalickej svätyne boli skôr hosťujúci obrancovia. V 26. minúte unikal Zošák po pravom krídle, poslal prudký center do šestnástky, Krnáč loptu neudržal a Lačný ju pohodlne dopravil do siete – 2:0. V závere polčasu pozdravil Vaško domáceho brankára, ale Tofiloski bol pri strele spoza šestnástky pripravený.

V 48. minúte našiel Čermák centrom Masaryka, ktorému však hlavička nevyšla podľa jeho predstáv. V 59. minúte mohol Jakubko pridať tretí gól Liptákov, lenže zblízka namieril len do Krnáča. O tri minúty neskôr sa ocitol v samostatnom úniku Lačný, no namieril do žrde. Na druhej strane odpovedal Masaryk strelou spoza obrancu, ktorú Tofiloski na dvakrát zneškodnil. V 70. minúte našiel Zošák prihrávkou Lačného a ten strelou k žrdi zvýšil domáci náskok na 3:0. Pre ružomberského útočníka išlo už o šiesty ligový gól od návratu do centra Dolného Liptova, z toho piaty na jar. Zaujímavá je aj skutočnosť, že Miloš Lačný zatiaľ skóroval v každom zo štyroch zápasov jarnej časti. Po piatich minútach sa do streleckej listiny zapísal hráč hostí Hlavatovič – 3:1. V ďalšom priebehu sa už na výsledku nič nezmenilo a Ruža si na svoje konto pripísala tretie jarné víťazstvo.

Ladislav Pecko (tréner Ružomberka): ,,Úprimne musím povedať, že som sa obával tohto zápasu ako už predtým málokedy. Po zápase musím mužstvo vyzdvihnúť a poďakovať im. Zápas zvládli ako futbalovo a výsledkovo, tak aj mentálne a prispeli k tomu, že máme teraz kľudnú prípravu na pohár a môžeme sa od zajtra dobre pripraviť."

Štefan Horný (tréner Skalice): ,,Vedeli sme, že domáci majú typologicky veľmi rýchlych hráčov smerom dopredu, majú prechodovú fázu. My sme sa na to chystali celý týždeň, ale dostaneme za minútu a pol prvý gól po strate lopty, kde som upozorňoval hráčov, aby si dávali pozor a opakuje sa nám to. Či už v Dunajskej Strede, dnes a posadíme súper na koňa, ktorý sa rozbehol a druhý gól takisto akcia po pravej strane. Ťažko sa to otáča. Forma niektorých hráčov nie je až taká. V druhom polčase snaha bola, ale zasa dostaneme gól z autu. Pekná akcia Ružomberka, ale je to zase o jednom, o dvoch súbojoch a 3:0. Ťažko sa to otáča. Domáci dali tri góly, my sme to aspoň troška skorigovali, ale zaslúžene vyhral Ružomberok a hovorím, strácame ľahké lopty, ľahké prihrávky. Od niektorých hráčov to nie je to orechové, ako by som si želal. Na tréningu pracujú, príde zápas a tam to nie je vidieť."