27.9.2017

Slovnaft Cup: Bezproblémový postup do osemfinále

V štvrtom kole Slovnaft Cup-u sa Ružomberok predstavil na pôde domáceho tímu TJ Družstevník Belá-Dulice, ktorý sa v 4. lige Sever nachádza na priebežnej tretej priečke.
0:7 (0:3)
Pohár, 15:30
TJ Družstevník Belá - Dulice vs MFK Ružomberok

TJ Družstevník Belá - Dulice: Harman (46. Plešo) – Mravec, A. Kováčik (53. Bernát), Vojvoda, M. Kováčik, Brzák (77. Taraba), Kucej, J. Kováčik, Debnár, Saniga, Hanek

MFK Ružomberok: Krajčírik – D. Kružliak, J. Maslo, Gal Andrezly, Takáč, Haskić, Kochan, Kupec (62. Kostadinov), P. Maslo, Daniel (62. Jonec), Sapara (62. Kunca)

Góly: 17. Haskić, 30., 58. a 61. Daniel, 33. a 83. Takáč, 67. D. Kružliak

Rozhodovali: Ježík - Lieskovský, Poláček

Diváci: 780

Súper vstúpil do stretnutia odhodlane a hnaný publikom v úvodných minútach statočne vzdoroval. Ruža však nepripúšťala drámu a v 17. minúte otvoril skóre Nermin Haskić – 0:1. Po trinástich minútach skóroval Erik Daniel a v 33. minúte Dalibor Takáč uzavrel polčasový stav na 0:3.

V rozmedzí 58. a 61. minúty skompletizoval svoj hetrik Erik Daniel. Po šiestich minútach sa zapísal do streleckej listiny Dominik Kružliak a sedem minút pred koncom riadnej hracej doby pridal druhý presný zásah v stretnutí Dalibor Takáč. Ružomberok zvíťazil 7:0 a postúpil medzi najlepšiu šestnástku.