14.10.2015

Slovnaft Cup: Deväť gólov, hetrik Pavla Masaryka a postup Ružomberka

V 4. kole Slovnaft Cup-u sa Ružomberok predstavil na pôde Dunajskej Lužnej, s ktorou bojoval o postup do ďalšieho kola.
2:7 (0:4)
OFK Dunajská Lužná
Pohár, 15:30
OFK Dunajská Lužná vs MFK Ružomberok

OFK Dunajská Lužná: Močko - Stankovič, Hrnčár, Horňák, Pipíška, Chromý, Kecskéš, Jackuliak (53. Bielik), Nosko, Hronec (76. Fejerčák), Bališ (57. Kadera)

MFK Ružomberok: Tofiloski – P. Maslo, J. Maslo, Rosa, Daghbashyan – Ďubek (64. Faško), Ondrek – Zošák (46. Boszorád), Lačný (64. Miklós), A. Lovás – Masaryk

Góly: 74. a 80. Nosko (prvý z 11m) - 4. Zošák, 38., 44. a 83. Masaryk (posledný z 11m), 40. Lačný, 84. Faško, 88. Boszorád

Žlté karty: 82. Stankovič - 41. P. Maslo

Červená karta: 74. Tofiloski

Rozhodovali: Pavlík - Bednár, Roszbeck

Diváci: 220

Liptáci mali ideálny vstup do stretnutia, keď už v 4. minúte otvoril skóre Zošák – 0:1. Na ďalšie góly si napriek viacerým streleckým pokusom museli počkať do záveru úvodného dejstva. V 38. minúte skóroval Masaryk – 0:2, o dve minúty neskôr Lačný – 0:3 a v 44. minúte pridal Masaryk svoj druhý gól v zápase – 0:4.

Výsledok zostával v platnosti do 74. minúty, kedy sa duel mierne zdramatizoval. Strážca ružomberskej svätyne dostal červenú kartu za faul vo vlastnej šestnástke, nasledoval pokutový kop a keďže Ružomberčania už vyčerpali všetky striedania, medzi žrde sa musel postaviť Lovás. Netradičný brankár si v tej chvíli zrejme spomenul na štvrťfinále najvyššej pohárovej súťaže 2013/14, kedy sa ocitol v podobnej situácii a rovnako ako vtedy, aj teraz pri Noskovej strele vystihol stranu, no gólu už nezabránil – 1:4. Po šiestich minútach zahrávali domáci hráči roh a Nosko znova skóroval – 2:4. Ruža sa po dvoch inkasovaných góloch rýchlo pozviechala, v 82. minúte fauloval vo vlastnej šestnástke aj domáci Stankovič a nariadený pokutový kop využil Masaryk na svoj hetrik a zároveň aj na upokojenie situácie – 2:5. Po ňom ešte presne namieril Faško – 2:6 a konečný výsledok stanovil Boszorád – 2:7.

Po víťazstve Ružomberok postúpil do 5. kola Slovnaft Cup-u, kde si zmeria sily s aktuálne 15. tímom 3. ligy ZSFZ - MFK Topvar Topoľčany, ktorý dnes zvíťazil v Čani 6:2.