3.4.2018

Slovnaft Cup: Do odvety s tesným náskokom + FOTO

V utorok 3. apríla 2018, odohral Ružomberok domáci zápas semifinále Slovnaft Cupu so Žilinou.
2:1 (1:1)
Štadión pod Čebraťom, Ružomberok
Pohár
MFK Ružomberok vs MŠK Žilina


MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, Jonec – Qose, Ľupták (78. Kostadinov) – Daniel, Gal Andrezly, Pikk – Gerec (88. Kunca), Gešnábel (73. Haskić)

MŠK Žilina: Volešák – Chvátal, Kaša, Králik, Holúbek – Pečovský – Káčer, Škvarka (63. Mráz), Diaz - Balaj, Jánošík

Góly: 17. Pikk, 70. Daniel – 13. Králik

Žlté karty: 13. J. Maslo, 55. P. Maslo – 60. Chvátal

Rozhodovali: Vlk – Mókoš, Bednár

Diváci: 1735


Komentár

Prvú šancu si v 7. minúte vypracovali hostia, keď zahrávali priamy kop a po ňom Macík chytil Jánošíkovu hlavičku. Po šiestich minútach získali Šošoni ďalší priamy kop a Králik usmernil loptu pod brvno – 0:1. Hostia sa však z vedenia dlho netešili, pretože Pikk namieril z vnútra veľkého vápna presne k žrdi a vyrovnal na 1:1. Už po chvíli mohol dokonať obrat Gal Andrezly, lenže z hranice šestnástky namieril tesne nad. Liptáci boli naďalej aktívni. V 28. minúte zastavilo tvrdú strelu Qoseho brvno a ten istý hráč trafil do brvna aj o necelých desať minút neskôr. V 40. minúte to skúsil z uhla Daniel a tretíkrát zvonilo brvno.

V 52. minúte našiel Daniel pred bránou Gešnábela, no ten zblízka minul bránu. Po šestnástich minútach si na druhej strane na nebezpečný center nabehol Balaj, ale hlavičkoval tesne vedľa. Po tomto momente nasledovala séria prihrávok Ružomberčanov na súperovej polovici, až prišla prihrávka na Daniela, ktorý zoči-voči brankárovi nezaváhal – 2:1.V 85. minúte to opäť skúšal Daniel, lenže jeho strelu spoza obrancu zneškodnil Volešák. Po minúte vystrašil prítomných divákov Balaj, keď sa ocitol vo veľkej šanci, ale zblízka usmernil loptu vedľa.

Ružomberok v prvom semifinálovom súboji vyhral 2:1. Odveta je na programe v stredu 18. apríla 2018 o 17:00 v Žiline.

Ohlasy trénerov

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): „Súhlasím s veľkou motiváciou pre obidve mužstvá. Súhlasím s tým, že to bol zápas v dobrom tempe a pridám ešte, že to boli dobré futbalové, taktické šachy. Myslím, že zápas sa mohol páčiť divákom. Je to prvý polčas. Šance sú stále pre obidve mužstvá otvorené. My chceme postúpiť, Žilina chce postúpiť a rozhodne sa o dva týždne v Žiline. Uvidíme, kto to zvládne lepšie.“

Adrián Guľa (tréner Žiliny): „Bol to dobrý zápas s vysokým nasadením. Aj terén predurčoval jednoduchší spôsob hry s menším rizikom na vlastnej polovici. Obidve mužstvá sa tomu snažili prispôsobiť. Pre nás je podstatné, že sme strelili gól, ale je škoda, že sme dva dostali, pretože Ružomberok má svoju silu, ale je to Pohár. V pohárovej matematike je pre nás podstatné, aby sme doma hrali na víťazstvo a sme pritlačení k múru. Podstatné je pre nás, že nie je iná cesta, ako vyhrať a ísť ďalej. Obidve mužstvá majú veľkú motiváciu ísť do finále.“

ZDIEĽAJ ČLÁNOK