8.7.2020

Slovnaft Cup: Druhé miesto po tesnej prehre + FOTO

V stredu 8. júla 2020 odohral Ružomberok v Bratislave finále Slovnaft Cupu so Slovanom Bratislava.
1:0 (0:0)
Pohár
ŠK Slovan Bratislava vs MFK Ružomberok

ŠK Slovan Bratislava: Šulla – Abena (46. De Marco), Bajrić, Božikov – De Kamps, Rabiu – Medveděv (83. Daniel), Strelec (64. Ratao), Moha (83. Weiss) – Medved, Ožbolt (74. Nono)

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, Twardzik – Kojnok (72. Ďungel), Múdry (80. Kostadinov), Filinský (72. Takáč), Mojžiš – Brenkus (61. Madleňák) – Gerec (80. Kmeť), Regáli

Gól: 48. Ožbolt (z 11 m)

Žlté karty: 53. De Kamps, 68. Ratao, 87. Šulla, 90. Bajrić – 48. Brenkus, 90. Regáli

Rozhodovali: Glova – Bednár, Hrčka

Diváci: 3624

Stretnutiu predchádzala pekná choreografia ružomberských fanúšikov s motívom „Bohu dušu a nám pohár“ a žiaľ aj minúta ticha, keďže nás vo veku 83 rokov navždy opustil prvý predseda SFZ Milan Služanič. Duel sa hral vo výbornej atmosfére, o ktorú sa starali priaznivci obidvoch klubov. Belasí boli od úvodu aktívnejší. Prvú veľkú šancu mali v 11. minúte, kedy po rohovom kope Macík vyrazil nebezpečnú Medvedovu strelu smerujúcu k žrdi. Po dvoch minútach Rabiu našiel Ožbolta, ktorého hlavičku Macík so šťastím zblokoval na žrď. V 16. minúte na opačnej strane Kojnok poslal peknú prihrávku pred bránu, no Brenkusove zakončenie chytil Šulla. Po dvoch minútach Ožbolt hľadal pred ružomberskou svätyňou Medveda, ktorý hlavičkoval tesne nad. V 36. minúte sa Regáli dostával do šance, ale Šulla dobre prečítal situáciu a odkopol mu loptu spred nohy. Po štyroch minútach Liptáci zblokovali Strelcove nebezpečné zakončenie. V 43. minúte získala Ruža priamy kop a Brenkusov center pred bránou tesne minul Twardzik.

V 48. minúte získal Slovan pokutový kop po tom, čo bol v šestnástke faulovaný Medved. Loptu si na biely bod postavil Ožbolt a hoci si vybral tú istú stranu ako Macík, lopta prekĺzla do siete – 1:0. O sedem minút neskôr De Kamps preveril spoza šestnástky pozornosť ružomberského gólmana, ten bol ale na mieste. V 58. minúte sa Múdry pekne zvŕtal v súperovej šestnástke a napokon získal roh. Brenkus nebezpečne odcentroval od rohovej zástavky k bližšej žrdi, odkiaľ loptu riskantne odvrátil hráč Slovana. V ďalšom priebehu sa Belasí snažili zveľadiť svoj náskok a Ruža sa pokúšala o vyrovnanie. Deväť minút pred koncom riadnej hracej doby predviedol Mojžiš pekný prienik po ľavom krídle a následne našiel v šestnástke Takáča, ktorý vystrelil tesne nad. Vzápätí na opačnej strane Medved minul loptu pred odkrytou časťou brány. V 85. minúte po Takáčovom rohovom kope vystrelil Kostadinov z uhla a jeho strelu vyrazil Šulla na ďalší roh, po ktorom nebezpečne hlavičkoval Maslo, ale lopta si nenašla cestu medzi žrde. Po štyroch minútach obranca zblokoval Takáčovu strelu na rohový kop a po ňom Regáli vystrelil tesne nad brvno. V nadstavenom čase predviedol Weiss nebezpečný protiútok po ľavom krídle, lenže minul. Ružomberok vo finále prehral 0:1 a obsadil v Slovnaft Cupe druhú priečku. Naši fanúšikovia si zaslúžia pochvalu za celozápasové fandenie.

Ján Kozák ml. (tréner Slovana): „Od úvodu sme išli za víťazstvom. Boli sme lepší, chceli sme hrať futbal. Ružomberok mal v závere náznaky šancí, nejaké priame kopy, ale naše víťazstvo je jednoznačne zaslúžené. Ružomberok potvrdil, že je ťažký súper, opäť sme nad ním vyhrali 1:0, toto víťazstvo si však vážime. Sezóna bola nádherná, veľmi sa z toho teším."

Ján Haspra, (tréner Ružomberka): „Proti favorizovanému Slovanu sme sa držali statočne. Ublížil nám gól na 0:1, potom sme sa spamätali a boli v útoku viac nebezpeční ako v prvom polčase. Na chlapcov nemôžem povedať ani jedno zlé slovo, odviedli všetko, čo v nich je. Strašne ma to mrzí, že nám to nevyšlo. Musím pogratulovať Slovanu k zaslúženému víťazstvu a zisku double. Mali s nami v každom zápase v tejto sezóne ťažkú prácu. Verím, že zakliate Tehelné pole odklajeme v budúcej sezóne a odnesieme si z tohto trávnika nejaké body."