18.10.2017

Slovnaft Cup: Kristi Qose rozhodol o postupe do štvrťfinále

Ružomberok sa v osemfinále Slovnaft Cupu predstavil na pôde Skalice, ktorá bojuje v druhej lige o popredné priečky a v najvyššej pohárovej súťaži to naposledy dotiahla až do finále.
0:1 (0:1)
Mestský futbalový štadión Skalica
Pohár, 19:00
MFK Skalica vs MFK Ružomberok


MFK Skalica: Fišan - Švrček, Jakubek, Jánošík, Mizerák – Lipták, Haša, Tomovič – Hruška, Ulrich (85. Čtvrtníček) – Šebesta

MFK Ružomberok: Krajčírik – P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Kupec – Kostadinov (63. Sapara), Qose, Takáč (83. Jonec) – Daniel, Haskić (87. Kunca), Gal Andrezly

Gól: 33. Qose

Žltá karta: 64. Mizerák

Rozhodovali: Vlk - Mókoš, Vitko

Diváci: 1287


Komentár

Záhoráci v úvodných minútach statočne vzdorovali. Prvá vážnejšia šanca hostí prišla v 18. minúte, kedy Daniel v dobrej pozícii netrafil Takáčovu prihrávku podľa svojich predstáv a Fišan nemal problém. O sedem minút neskôr zahral Daniel rohový kop nakrátko na Takáča, ktorý našiel centrom v šestnástke Kružliaka a jeho hlavičku zneškodnil domáci gólman. V 33. minúte Qose napriahol z väčšej vzdialenosti presne k žrdi a otvoril skóre – 0:1. V zápätí odpovedal streleckým pokusom domáci Šebesta, lenže namieril vysoko nad. V 36. minúte poslal Gal Andrezly center do veľkého vápna a Haskić hlavičkoval mimo domácej svätyne. Po necelej minúte vystrelil z hranice pokutového územia Peter Maslo a skalický obranca zblokoval jeho strelu. V 39. minúte zaujímavo zatočil loptu Qose, no tú zastavilo brvno.

Ruža v úvodnom dejstve nezveľadila svoj náskok a tak si Skalica bola vedomá črtajúcej sa príležitosti. V 50. minúte Kružliak nepustil domáceho Šebestu do šance a následne Krajčírik zobral loptu do náručia pred dobiedzajúcim Ulrichom. Záhoráci stupňovali svoju aktivitu a v 56. minúte napriahol Tomovič spoza veľkého vápna do brvna. O tri minúty neskôr to z podobnej situácie vyskúšal Haša a Krajčírik vyrazil jeho strelu na roh. V 66. minúte sa opäť prihlásili o slovo hostia, keď Kupec našiel pred bránou Takáča, ale domáci obranca pohotovo zblokoval jeho strelu na roh. Skaličania sa tejto situácie nezľakli a aj naďalej sa snažili o vyrovnanie, no Liptáci ich nepustili do šance. V nadstavenom čase mal možnosť na zveľadenie ružomberského náskoku Gal Andrezly, lenže obranca zblokoval jeho strelu. Na výsledku sa už nič nezmenilo a Ruža si zahrá jarné štvrťfinále. 

Foto: Rudolf Maškurica (archív)

ZDIEĽAJ ČLÁNOK