1.9.2015

Slovnaft Cup: Liptáci nepripustili drámu

V 3. kole Slovnaft Cup-u sa Ružomberok predstavil na trávniku tímu OŠFK Šarišské Michaľany, hrajúceho 4. ligu sever VSFZ.
0:7 (0:4)
Za Torysou
Pohár, 16:30
OŠFK Šarišské Michaľany vs MFK Ružomberok

OŠFK Šarišské Michaľany: Kapraľ - Papp, Baka, Dubecký, Gáll, Harčár, Olejár (76. Kovaľ), Sedlák (84. Kobulnický), Drobňák, Kočik, Minár (46. Bednár)

MFK Ružomberok: Šavol – P. Maslo, J. Maslo, Rosa, Daghbashyan – Ďubek (46. Miklós), Nagy – Faško, Cheptine, Zošák (70. A. Lovás) – Jakubko (46. Masaryk)

Góly: 12. Daghbashyan, 20. J. Maslo, 29. Zošák, 41. Jakubko, 48. Miklós, 54. Faško, 66. Masaryk (z 11m)

Žltá karta: 57. Cheptine

Rozhodovali: Weiss - Ádám, Perát

Diváci: 1800

Hostia od úvodu potvrdzovali úlohu favorita. V 12. minúte využil Daghbashyan loptu od Zošáka na prvý gól stretnutia – 0:1. O osem minút neskôr zvyšoval skóre Ján Maslo – 0:2. Po polhodine hry sa presadil Zošák – 0:3 a štyri minúty pred koncom úvodného dejstva našiel Ďubek prihrávkou Jakubka, ktorý tvrdou strelou zvýšil rozdiel skóre – 0:4.

Do druhého dejstva nastúpili Ružomberčania s dvomi zmenami. Miesto Ďubeka a Jakubka hrali Miklós s Masarykom a prvý z uvedených striedajúcich hráčov potreboval len dve minúty na to, aby hlavou otvoril svoj gólový účet v oranžovom drese – 0:5. V 54. minúte sa hlavou presadil aj Faško – 0:6. Šesť minút po uplynutí hodiny hracieho času bol v pokutovom území domáceho tímu faulovaný Rosa a nedovolený zákrok potrestal z bieleho bodu Masaryk, ktorý zároveň uzavrel skóre stretnutia na 0:7. Po tomto výsledku postúpil Ružomberok do štvrtého kola Slovnaft Cup-u.