Slovnaft Cup: Po dramatickom zápase a penaltovom rozstrele ideme ďalej!

V stredu 30. októbra 2019 odohral Ružomberok osemfinále Slovnaft Cupu s domácou Senicou.
FK Senica vs MFK Ružomberok

FK Senica: Taborda - Didiba, Dias (53. Krč), Favaro, Addo, Cvek, Baumgartner (80. Ramirez), Totka, Cascardo, Castaneda (46. Akinyoola), Sulley

MFK Ružomberok: Macík – Kojnok, Čurma, Maslo, Twardzik, Mojžiš – Kostadinov, Zsigmund, Takáč – T. Bobček (82. R. Kružliak), Regáli (90. Brenkus)

Góly: 63. Sulley - 78. Regáli

Premenené pokutové kopy: Cvek, Ramirez, Sulley - Maslo, Kostadinov, Twardzik, R. Kružliak

Nepremenené pokutové kopy: Cascardo, Akinyoola - Brenkus

Žlté karty: 90. Cascardo - 80. Kojnok

Rozhodovali: Ziemba - Poláček, Jekkel

Diváci: 514

Aktívnejší vstup do stretnutia mali domáci hráči, ktorí si vypracovali niekoľko šancí. Postupom času boli čoraz odvážnejší smerom dopredu aj Ružomberčania, lenže strela Regáliho z hranice veľkého vápna si nenašla cestu medzi tri žrde a Mojžišove nebezpečné zakončenie Taborda nepustil do siete.

Aj po zmene strán sa hral duel so šancami na obidvoch stranách. V 63. minúte získali domáci hráči priamy kop a po ňom loptu upratal do siete Sulley – 1:0. Po šiestich minútach Twardzik po rohovom kope hlavičkoval tesne nad. V 78. minúte sa pred brankárom nemýlil Regáli a vyrovnal na 1:1. V závere sa obidve mužstvá snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no všetky príležitosti zostali nevyužité a prišiel na rad penaltový rozstrel.

Pokutové kopy odštartovali domáci hráči premenenou jedenástkou. Následne však skórovali Maslo, Kostadinov aj Twardzik, zatiaľ čo hostia nepremenili dve penalty. O postupe mohol rozhodnúť v štvrtej sérii Brenkus, lenže jeho strelu zneškodnil brankár. Seničania síce dorovnali na 3:3, no Rastislav Kružliak v piatej sérii bez problémov rozvlnil sieť a po výhre 4:3 na pokutové kopy poslal Ružu do jarného štvrťfinále.