25.10.2023

Slovnaft Cup: Postupujeme do piateho kola + FOTO, VIDEO

V stredu 25. októbra 2023 odohral Ružomberok domáci zápas štvrtého kola Slovnaft Cupu s Liptovským Mikulášom.
2:1pen (1:0)
Štadión MFK Ružomberok
Pohár, 16:00
MFK Ružomberok vs MFK Tatran Liptovský Mikuláš

MFK Ružomberok: Frühwald – Úradník, Gabriel, Mrva, Luterán – Lavrinčík (56. Zsigmund), Múdry, Chobot (56. Šefčík) – Gerec (56. Chrien), Hladík (56. Selecký), Tučný

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Vajs – Klimek, Voško, Diviš, Bartoš, Bielák (75. Teplan), Gerát, Frank, Trabalík, Laura, Jendrišek

Góly: 21. Hladík – 51. Jendrišek (z 11m), na pokutové kopy 4:3

Premenené pokutové kopy: Šefčík, Múdry, Zsigmund, Chrien - Bartoš, Voško, Klimek

Žltá karta: 88. Klimek

Červená karta: 50. Úradník

Rozhodovali: Gemzický – Jekkel, Kuba

Diváci: 676

Na začiatku stretnutia sa dostali hostia do niekoľkých náznakov šancí, no čistejšie príležitosti prišli následne na domácej strane. V 9. minúte Chobot vystrelil k bližšej žrdi a jeho zakončenie vyrazil Vajs. O sedem minút volil Chobot miesto strely prihrávku na Gereca, ktorého pokus hostia zblokovali na rohový kop. V 19. minúte Tučný mieril spoza šestnástky tesne vedľa. O dve minúty Gerec poslal center do šestnástky na Tučného. Ružomberskému stredopoliarovi sa síce nepodarilo presadiť cez Diviša, no v šestnástke sa výborne zorientoval Hladík a strelil svoj prvý gól pod Čebraťom – 1:0. Vzápätí mohol zvýšiť domáci náskok Tučný, lenže jeho peknú strelu zastavila žrď. V 26. minúte Hladík mieril z hranice veľkého vápna na stred brány, kde bol pripravený Vajs. Na konci polčasu pohrozil Jendrišek pokusom smerujúcim tesne nad brvno.

Krátko po zmene strán Gerec vo veľkej príležitosti mieril tesne vedľa. Tento moment musel Ružomberčanov dvojnásobne mrzieť v 50. minúte, kedy bol po súboji v šestnástke s prenikajúcim Laurom vylúčený Úradník a Jendrišek premenil nariadený pokutový kop – 1:1. Domáci tím tak nielen musel dohrávať v početnej nevýhode, ale aj stratil tesný náskok. V 72. minúte Selecký hľadal pred bránou Šefčíka, ktorý nezasiahol loptu podľa svojich predstáv a nie veľmi razantné zakončenie chytil Vajs. Následne prišli dve šance hostí. V 78. minúte Frühwald vyrazil strelu Lauru na rohový kop, po ktorom Trabalík vracal loptu pred odkrytú časť brány, kde ju tesne minuli dvaja nabiehajúci hráči Liptovského Mikuláša. V nadstavenom čase mohli rozhodnúť Ružomberčania. Zsigmund potiahol útok stredom ihriska a prihral Seleckému, no ten si loptu priveľmi predkopol a tak bol pri nej skôr súperov brankár.

O postupujúcom preto museli rozhodnúť pokutové kopy. V prvej sérii nezaváhali Šefčík s Bartošom. Druhá séria vyšla lepšie hosťom, keď Tučného strelu vyrazil Vajs a Voško premenil pokutový kop. V tretej sérii rozvlnili sieť Múdry aj Klimek. V štvrtej sérii Zsigmund prekonal brankára a Jendrišek mieril tesne nad brvno. Piatu sériu odštartoval gólom Chrien a všetci prítomní diváci vedeli, že pokiaľ Frühwald neinkasuje, Ruža sa bude tešiť z postupu a tak sa aj stalo, pretože gólman tímu spod Čebraťa vystihol Gerátovu strelu, čím zabezpečil Ružomberku postup do piateho kola Slovnaft Cupu. Ďalšieho súpera určí Ružomberčanom žreb v piatok 27. októbra 2023 o 13:00.

Ondřej Smetana (tréner Ružomberka): „Vidím to rovnako ako tréner hostí. Chceli sme mať oveľa lepší vstup do zápasu. Súpera sme chceli viac zatlačiť, vzadu trošku viac roztrhať. Vytvoriť si medzipriestory, ale súper sa nenechal. My sme na to samozrejme zareagovali, aj keď nám trvalo kým sme sa dostali do toho zápasu, vzchopili sme sa a išli sme do vedenia. Myslím, že zápas sa trošku prelieval. Mali sme slušné pasáže, viac tých situácií sme mali lepšie dotiahnuť a vyriešiť. Škoda, že zápas sa lámal za stavu 1:0 pri našej šanci, kedy sme mohli zvýšiť na 2:0 tesne pred penaltou. Takú šancu musíme dotiahnuť, aby sme pridali druhý gól a aby sme dohrali zápas oveľa kľudnejšie. Urobili sme chybu. Samozrejme futbal je o tých detailoch a maličkostiach, ktoré sa skladajú. My sme ich v tomto zápase urobili dosť a vďaka tomu sme súpera púšťali do niektorých situácií. Samozrejme musím povedať, že hostia tu predviedli kvalitný výkon a majú kvalitný tím. Niektoré situácie sme prežili. Bohužiaľ išli sme do desiatich, plus sme boli potrestaní penaltou. Musím ale chlapcov pochváliť za energiu a súdržnosť. Logicky sme zmenili rozostavenie a spôsob bránenia. Súpera sme okrem brejkov do ničoho nepúšťali. Vytlačili sme ho a boli sme kompaktní. Naopak, sme ešte mohli rozhodnúť. Boli tam dve príležitosti. Penalty sú už o tom, ako k tomu chlapci pristúpia, zvládnu tlak, aké majú skúsenosti. Dnes sa to priklonilo na našu stranu a som za to rád aj keď ten úvod som čakal trošku inakší a asi mi pribudlo pár šedivých vlasov, ale som za to rád, som šťastný a určite sú šťastní aj hráči v kabíne.“

Ján Haspra (tréner Liptovského Mikuláša): „Mali sme výborný vstup do zápasu. Potom Ružomberok prevzal iniciatívu, dal gól. Bola pasáž, keď nás pritlačil. Mal nejaké šance, ale ustáli sme to do polčasu so stavom 1:0. Druhý polčas bol ovplyvnený pokutovým kopom, ktorý sme premenili. Súper hral o jedného menej a hra bola vyrovnaná až do konca zápasu. Neprispieval k tomu ani zlý terén, ktorý je momentálne v Ružomberku. Za deväťdesiat minút to bola nakoniec zaslúžená remíza. Jedenástky sú lotéria aj keď nie až taká lotéria, ako sa to hovorí. Mali sme to zvládnuť lepšie, ale vyhral súper. Gratulujem mu a trénerovi prajem veľa šťastia na Slovensku.“