29.11.2023

Slovnaft Cup: Postupujeme do štvrťfinále + FOTO

V stredu 29. novembra 2023 odohral Ružomberok domáci zápas piateho kola Slovnaft Cupu s Pohroním.
2:0 (1:0)
MFK Ružomberok - UT
Pohár, 12:30
MFK Ružomberok vs FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa

MFK Ružomberok: Krajčírik – Kotula, Mrva, Malý, Marek (71. Selecký) – Tučný (46. Luterán), Lavrinčík (56. Zsigmund), Múdry, Chobot (56. Hladík) – Boďa (56. Chrien), Šefčík

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa: Rehák – Jatta, Kupčík, Šikula, Bonsu, Lupták, Jokel (73. Schlossár), Masaryk (61. Barbora), Pekár, Mazan (73. Urgela), Laktionov

Góly: 45. Boďa (z 11m), 90.+3 Šefčík

Rozhodovali: Valent - Čajka, Kmec

Diváci: 282

Prvý polčas nepriniesol veľa príležitostí na jednej či druhej strane. Na dlhý čas najväčšia domáca šanca bola v 8. minúte, kedy sa lopta z rohu dostala až k Múdremu, ktorého zakončeniu chýbala väčšia razancia a tak ho Rehák chytil. O sedem minút Jatta preveril ružomberského gólmana. Na konci polčasu bol v šestnástke faulovaný Boďa. Nasledoval pokutový kop, ktorý premenil sám faulovaný hráč – 1:0.

V 51. minúte bola nebezpečná strela Laktionova zblokovaná na rohový kop. Po troch minútach brankár hostí vyrazil Luteránove krížne zakončenie. V 61. minúte Pekárovu strelu vyrazil Krajčírik ponad brvno. O štyri minúty Luterán našiel pred bránou Šefčíka, ktorého pätičku smerujúcu pod brvno zneškodnil Rehák. V 67. minúte Barbora nepríjemne zblízka tečoval loptu na domácu bránu, ale Krajčírik si dal pozor. Po piatich minútach Chrienovu štipľavú strelu vyrazil Rehák. V 80. minúte Hladík prihral Luteránovi do veľkej šance, no jeho strelu vyrazil gólman hostí. Po chvíli Šefčíkove zakončenie zblokoval obranca a následne Selecký pálil tesne nad. V nadstavenom čase Rehák vyrazil Múdreho strelu z uhla. Bodku za stretnutím dala gólová akcia, keď Krajčírikov odkop Chrien hlavou predĺžil na Šefčíka a ten sa zoči-voči brankárovi nemýlil – 2:0.

Ružomberok po víťazstve 2:0 postúpil do jarného štvrťfinále Slovnaft Cupu. Zostrih najdôležitejších momentov zo stretnutia nájdete TU.

Ondřej Smetana (tréner Ružomberka): „V prvej polovici úvodného polčasu sme nebránili dobre. Náš plán nebol vhodne navrhnutý. Uvedomujem si to. Beriem to na seba, na realizačný tím. V defenzíve nám to nesedelo. Kombinačná hra Pohronia nám robila veľké problémy. Až posledných dvadsať-tridsať minút, keď sme asi už tretíkrát zmenili rozostavenie, tak si myslím, že to na nich platilo. V druhom polčase sme si vytvorili viaceré šance. Zápas sa mohol skončiť pre nás jednoznačne a mohli sme si ho uľahčiť oveľa skôr, čo som očakával. Bohužiaľ, zápas nám ukázal nejaké veci, čo je ale pre nás asi aj dobre, ako by sme to mali riešiť v defenzíve, možno aj v ofenzíve a nevystavovať sa niektorým veciam. Samozrejme postup je pre nás extrémne dôležitý. Ukázalo nám to, ako by sme sa mali správne chovať, čoho sa držať a na čom pracovať. Takže bol to veľmi poučný zápas. Vážime si postup, že ideme ďalej. To je taktiež veľmi cenné.“