23.8.2023

Slovnaft Cup: Postupujeme do tretieho kola

V stredu 23. augusta 2023 odohral Ružomberok na štadióne klubu tímu ŠK Dynamo Diviaky druhé kolo Slovnaft Cupu.
0:4 (0:2)
ŠK Dynamo Diviaky
Pohár, 17:00
ŠK Dynamo Diviaky vs MFK Ružomberok

ŠK Dynamo Diviaky: Gonšor - Ursíny, Magoč, P. Koleno (46. Ižip), Chovanec (77. Horváth), Mandík, Kollár, Mucha (59. Kašuba), Sapieta (69. D. Koleno), Paučula (59. Václavík), Ďanovský

MFK Ružomberok: Frühwald – Úradník, Malý (46. Mrva), Luka, Marek (75. Jackuliak) – Tučný, Zsigmund, Múdry – Gerec (69. Lavrinčík), Bobček (61. Boďa), Šefčík (46. Chobot)

Góly: 7. Gerec, 35. Bobček, 59. Múdry, 69. Tučný

Žltá karta: 24. Mandík

Červená karta: 90. Ižip

Rozhodovali: Ihring - Hancko, Hrobárik

Diváci: 800

Ruža na pôde účastníka piatej najvyššej súťaže od úvodu potvrdzovala úlohu favorita. Ofenzívna aktivita priniesla prvý úspech v 7. minúte, kedy skóroval Štefan Gerec – 0:1. O dvadsaťosem minút skóroval Tomáš Bobček – 0:2. O ďalší presný zásah Liptákov sa v 59. minúte postaral Timotej Múdry – 0:3. Po desiatich minútach Adam Tučný uzavrel skóre na konečných 0:4.

Ružomberok po výhre 4:0 postúpil do tretieho kola Slovnaft Cupu. Ďalším súperom mužstva spod Čebraťa v pohárovej súťaži bude TJ Sokol Zubrohlava, ktorý dnes na pokutové kopy vyradil Námestovo.