17.6.2020

Slovnaft Cup: Pred odvetou nádejný výsledok v Dunajskej Strede + VIDEO

V stredu 17. júna 2020 odohral Ružomberok prvý semifinálový zápas Slovnaft Cupu v Dunajskej Strede.
1:1 (1:0)
MOL Aréna
Pohár
FC DAC 1904 Dunajská Streda vs MFK Ružomberok

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Kružliak, Šimič, Davis – M. Vida, Schäfer – Fábry (79. Zuberu), Kalmár, Divkovič (46. Bednár) – Ramirez (79. Boateng)

MFK Ružomberok: Macík - Čurma, J. Maslo, Mrva (81. Madleňák) – Ďungel (72. Kmeť), Kostadinov (45. Filinský), Múdry (81. Brenkus), Takáč, Mojžiš - Regáli, Almási (72. Gerec)

Góly: 10. Schäfer – 85. Brenkus

Žlté karty: 70. Šimič, 73. Blackman, 75. Kalmár - 49. Múdry, 77. Regáli

Rozhodovali: Kružliak – Somoláni, Hancko

Diváci: 319

Obidve mužstvá mali aktívny vstup do stretnutia. V 2. minúte sa Takáč dostal k zakončeniu, lenže spoza veľkého vápna minul bránu. O dve minúty neskôr po Mojžišovej prihrávke Almási zblízka zakončil pätou, ale Jedlička bol na mieste. V 6. minúte sa Schäfer rútil na bránu hostí. Domáceho hráča zastavila defenzíva tímu spod Čebraťa a pred nabiehajúcim Kalmárom stihol Macík ukryť loptu v náručí. V zápätí Kalmár vypálil spoza šestnástky a Macík zneškodnil jeho pokus. V 8. minúte to na opačnej strane skúsil Kostadinov, lenže spoza obrancov namieril vedľa vzdialenejšej žrde. Po dvoch minútach Schäfer šikovne vnikol do pokutového územia a otvoril skóre – 1:0. V 13. minúte Ramirez mohol zvýšiť náskok Dunajskej Stredy, lenže jeho strelu vo veľkej šanci zastavila vzdialenejšia žrď ružomberskej svätyne. O šesť minút neskôr Liptákom nevyšla malá domov, čoho výsledkom bola zblokovaná strela Ramireza a následná nebezpečná hlavička Divkovića, ktorú v poslednej chvíli spred odkrytej časti brány odvrátil Čurma. V 28. minúte aktívny Schäfer tvrdo vypálil spoza veľkého vápna a loptu zastavila spojnica ružomberskej brány. O desať minút neskôr Takáč z hranice šestnástky namieril vedľa domácej svätyne. Na konci úvodného dejstva došlo na strane hostí k vynútenému striedaniu, keď zraneného Kostadinova nahradil Filinský.

V 48. minúte Fábry vypálil spoza šestnástky tesne vedľa. Po troch minútach to opäť skúšal Fábry a z uhla rozvlnil bočnú sieť z vonkajšej strany. V 62. minúte Blackman nebezpečne namieril pod brvno a Macík vyrazil jeho strelu na rohový kop. O dve minúty neskôr brankár hostí zneškodnil nebezpečnú strelu Kalmára zblízka. V 70. minúte Schäfer vysunul Kalmára, ktorého strelu z uhla vyrazil Macík na rohový kop. O dvanásť minút neskôr Brenkus poslal prihrávku Kmeťovi, ktorý potiahol akciu a na hranici šestnástky našiel Regáliho, ktorý vystrelil nad brvno. V 85. minúte Regáli našiel striedajúceho Brenkusa, ktorý namieril z hranice veľkého vápna presne k žrdi a vyrovnal na 1:1. V zápätí mohli ísť opäť do vedenia domáci, lenže Zuberu napálil do žrde a dorážajúci Kalmár vystrelil nad. V závere stretnutia sa obidva tímy snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, lenže výraznejšia šanca na jednej či druhej strane už neprišla. Po záverečnom hvizde tak zostal v platnosti stav 1:1, ktorý je z pohľadu pohárovej matematiky pred odvetou výhodnejší pre naše mužstvo. Zároveň je aj prísľubom zaujímavej odvety. Tá je na programe v stredu 24. júna 2020 o 18:00 v Ružomberku.