V utorok 2. apríla 2024 odohral Ružomberok v Lipanoch prvý duel semifinále Slovnaft Cupu.

ŠK Odeva Lipany: Bartoš – Kamenec (70. Tináth), Poremba, Dlugoš, Jacko, Micherda – S. Kraľovič (9. Šupka), Kovalčík, Shliakov, M. Vysočan (79. Vranko) – Vitovič (70. Kraľovič)

MFK Ružomberok: Ťapaj – Mojžiš (46. Maslo), Gabriel (46. Chobot), Malý – Hladík (61. Jackuliak), Luterán (46. Kotula), Múdry (61. Lavrinčík), Tučný – Domonkos, Zsigmund – Gerec

Góly: 15. Hladík, 25., 27., 45. a 56. Gerec

Žlté karty: 29. Micherda - 77. Chobot

Červená karta: 6. Bartoš

Rozhodovali: Dohál - Vitko, Zemko

Diváci: 2135

Prebiehala šiesta minúta, keď hostia vysunuli Gereca, ktorého samostatný únik zastavil domáci gólman Bartoš za cenu faulu a tým pádom aj červenej karty. Lipany preto museli takmer od úvodu hrať v početnej nevýhode. Favorizovaní hostia sa snažili zužitkovať početnú prevahu, čo sa im podarilo po deviatich minútach, kedy Luteránovu prihrávku využil Hladík na úvodný gól – 0:1. V 21. minúte domáci získali priamy kop. Centrom z tejto štandardnej situácie našli Jacka, no jeho hlavičku zneškodnil Ťapaj. O štyri minúty Tučného strelu vyrazil brankár pred nabiehajúceho Gereca, ktorý zvýšil náskok hostí – 0:2. Takmer ihneď sa Gerec ocitol v ďalšej šanci, keď Šupka opäť vyrazil loptu pred neho, no tentokrát útočník obliekajúci dres s číslom pätnásť trafil z dorážky žrď a strelu Tučného odhlavičkoval spred brány obranca. Gereca to však nemuselo mrzieť, pretože už v 27. minúte strelil hlavou svoj druhý gól v stretnutí – 0:3. Tri minúty pred koncom úvodného dejstva Tučný vystrelil z väčšej vzdialenosti a pekné zakončenie smerujúce k žrdi vyrazil Šupka. V 44. minúte išiel aktívny Gerec na bránu z mierneho uhla, no strelu k bližšej žrdi vyrazil brankár. Už po minúte však Tučný našiel prihrávkou pred bránou Gereca a ten nekompromisným zakončením skompletizoval hetrik – 0:4.

V 48. minúte Zsigmund namieril spoza šestnástky nad brvno. Po minúte Tučný poslal krížnu strelu tesne vedľa. V 51. minúte na opačnej strane trávnika strieľal z väčšej vzdialenosti Vysočan. Jeho zakončenie chytil Ťapaj. O dve minúty sa Gerec rútil na bránu, no vybehnutý Šupka si poradil s týmto útokom. Aj tentokrát platilo, že Gerec si po nevyužitej šanci rýchlo napravil chuť, keď v 56. minúte Maslo našiel centrom Domonkosa, ktorý Gerecovi hlavou naservíroval štvrtý gól v stretnutí – 0:5. Po desiatich minútach Gerecovu strelu z uhla zblokovali domáci na bočnú sieť. V 82. minúte to skúšal Domonkos z väčšej vzdialenosti, lenže minul bližšiu žrď. Po dvoch minútach zahrával Tučný rohový kop a Jackuliak hlavičkoval mimo brány. V 86. minúte Tučný mieril z priameho kopu nad horný roh. O tri minúty Tináth spoza veľkého vápna vystrelil tesne nad brvno brány hostí. Bodku za stretnutím dal pokus Chobota z väčšej vzdialenosti, ktorý bez problémov zneškodnil Šupka. Ruža vyhrala v Lipanoch 5:0 a tak je blízko k postupu do finále Slovnaft Cupu. Semifinálová odveta je na programe 16. apríla 2024 o 15:30 v Ružomberku.