13.9.2017

Slovnaft Cup: Ruža nenechala nič na náhodu

V stredu 13. septembra 2017, odohral Ružomberok zápas 3. kola Slovnaft Cup-u s domácou Levočou.
1:9 (0:3)
FK 05 Levoča
Pohár, 16:00
FK 05 Levoča vs MFK Ružomberok

FK 05 Levoča: Vilman - Janečka, Koršala, Lešňovský (54. P. Kašper), Melničuk (50. Kramarčík), Brincko, Kurta, Čeremuga (67. Regec), Sipko, M. Kašper, Seman

MFK Ružomberok: Krajčírik - D. Kružliak, Qose (46. Kostadinov), Takáč, Kunca, Kupec, Jonec, P. Maslo (46. J. Kudlička), E. Daniel, Ferenčík, Sapara (46. Gal Andrezly)

Góly: 84. P. Kašper – 16. D. Kružliak (z 11m), 21., 44. a 75. Kunca, 56. Ferenčík, 64., 72. a 79. Kostadinov, 83. Gal Andrezly

Žltá karta: 84. P. Kašper

Rozhodovali: Vlčej - Ádám, Špivák

Diváci: 980

Liptáci sa v súboji s účastníkom 5. ligy Podtatranskej dospelí VsFZ od úvodu snažili o strelenie prvého gólu. Po niekoľkých streleckých pokusoch v 16. minúte zahrávali pokutový kop a strelou z bieleho bodu otvoril skóre Dominik Kružliak – 0:1. Už po piatich minútach sa presadil aj Dominik Kunca, ktorý sa zapísal do streleckej listiny aj minútu pred koncom prvého polčasu – 0:3.

Cez polčasovú prestávku pristúpil tréner Norbert Hrnčár k trom striedaniam. Do druhého dejstva už nenastúpili Kristi Qose, Peter Maslo a Marek Sapara. Miesto nich absolvovali na trávniku druhých štyridsaťpäť minút Tihomir Kostadinov (na foto), Jakub Kudlička a Peter Gal Andrezly.

V 56. minúte skóroval Milan Ferenčík a v rozmedzí 64. a 72. minúty sa dvakrát presadil nový muž na trávniku Tihomir Kostadinov – 0:6. Už po troch minútach Dominik Kunca skompletizoval svoj hetrik a v 79. minúte ho tretím gólom napodobnil aj stabilný člen macedónskej „dvadsaťjednotky“ Tihomir Kostadinov – 0:8. Po štyroch minútach sa zapísal do streleckej listiny aj Peter Gal Andrezly – 0:9. V 86. minúte sa postaral o čestný úspech domáceho celku Peter Kašper, keď uzavrel skóre na konečných 1:9. Ruža po bezproblémovom víťazstve nad Levočou postúpila do štvrtého kola.