Slovnaft Cup: Ruža nestačila na domáci Trenčín

V prvom semifinálovom súboji Slovnaft Cup-u sa Ružomberok predstavil v Trenčíne.

AS Trenčín: Šemrinec – Kleščík, Skovajsa, Lawrence, Madu – Koolwijk (81. Opatovský) – Van Kessel, Bero, Rabiu (73. Holúbek), Kalu – Maierhofer (58. Guba)

MFK Ružomberok: Tofiloski – P. Maslo, J. Maslo, Rosa, Boszorád – Gerát (77. Gal Andrezly), Nagy – Kučera (21. Faško), Ďubek (54. Sapara), Zošák - Lačný

Góly: 3. Kalu, 25., 68. a 82. Van Kessel, 65. Skovajsa – 62. Zošák (11 m)

Žlté karty: 76. Kleščík - 37. Rosa, 56. J. Maslo, 65. Sapara, 67. Zošák

Rozhodovali: Pavlík – Mókoš, Bednár

Diváci: 1846

Už v 3. minúte otvoril skóre domáci Kalu – 1:0. Futbalisti spod hradu Matúša Čáka si následne vytvárali ďalšie šance a v 24. minúte zvýšil Van Kessel na 2:0. Ten istý hráč už po minúte išiel sám na bránu, lenže Tofiloski zneškodnil jeho strelu. Na druhej strane musel zasahovať Šemrinec pri šanci Lačného. V 32. minúte si ružomberský gólman poradil s Berovou hlavičkou a o minútu neskôr Lawrence netrafil odkrytú časť brány. Hostia sa snažili o protiútoky, no nedostávali sa do nebezpečnejších šancí. V 38. minúte zahrával Koolwijk priamy kop z hranice pokutového územia a Tofiloski vyrazil jeho strelu.

Do druhého dejstva vstúpili Liptáci so snahou vylepšiť si východiskovú pozíciu pred odvetou. V 49. minúte sa po Lačného prihrávke dostal k zakončeniu Gerát, ale pokus smerujúci do stredu brány zneškodnil trenčiansky gólman. V 62. minúte vybojoval Lačný pokutový kop a ten pohodlne premenil Zošák – 2:1. Črtajúci sa nádejný výsledok do odvety však netrval dlho. V 66. minúte totiž zvýšil Skovajsa na 3:1. Obhajca double pokračoval v aktívnej hre aj naďalej a už po dvoch minútach zvýšil Van Kessel náskok svojho tímu na 4:1. V 73. minúte Rabiu hlavou minul bránu, o osem minút neskôr Tofiloski vyrazil strelu Holúbeka, k lopte sa dostal Van Kessel, lenže netrafil priestor medzi tromi žrďami. Trenčiansky futbalista si nevyužitú príležitosť vynahradil v 82. minúte, kedy uzavrel svoj hetrik a zároveň aj výsledok prvého semifinále gólom na 5:1.