10.9.2019

Slovnaft Cup: Ruža postúpila cez Martin

V utorok 10. septembra 2019 odohral Ružomberok v Žabokrekoch zápas tretieho kola Slovnaft Cupu s Martinom.
0:2 (0:1)
FK Slovan Žabokreky
Pohár
MŠK Fomat Martin vs MFK Ružomberok

MŠK Fomat Martin: Huszárik - Palenčár, Stašík, Garaj, Moďoroši (60. Mlynár), Boďa, Vajagić (86. Dinga), Barčík, Chovanec, Cvik, T. Ďungel (64. Lanko)

MFK Ružomberok: Krajčírik - J. Maslo, Mário Almaský, Takáč, Regáli (75. V. Jedinák), Twardzik, Madleňák, Š. Gerec (84. P. Ďungel), Novotný (69. Kostadinov), Zsigmund, Kojnok

Góly: 12. Maslo, 90. P. Ďungel

Žlté karty: 47. Palenčár - 54. Novotný, 56. Madleňák, 76. Twardzik

Rozhodovali: Gemzický - Hancko, Kuba

Diváci: 1550

V 2. minúte Takáč poslal center z priameho kopu na Novotného, ktorý hlavou predĺžil loptu na Madleňáka, no hlavička ružomberského obrancu letela nad brvno. Po troch minútach predviedol Zsigmund zaujímavú individuálnu akciu, lenže z uhla namieril len do bočnej siete. V 12. minúte zahrávali Liptáci rohový kop a Novotného strelu z otočky zblokovala domáca defenzíva na ďalší roh, po ktorom sa pred bránou presadil Maslo – 0:1. Vzápätí na druhej strane pohrozil Barčík, ale Krajčírika neprekvapil. V 16. minúte to vyskúšal Zsigmund spoza šestnástky, lenže minul vzdialenejšiu žrď. Po štyroch minútach zahrával Barčík rohový kop. Ružomberčania neodvrátili jeho center a tak nastal závar v šestnástke, no domáci hráči ho gólovo nezúročili. V 27. minúte dostal Almaský peknú prihrávku do šestnástky a jeho strelu odkopol z bránkovej čiary obranca. O osem minút neskôr to skúsil spoza obrancu Regáli, ale mieril nepresne. V 39. minúte získali hostia priamy kop z výhodnej pozície, lenže Maslo namieril nad brvno. Po troch minútach zahrával Martin roh. Center sa dostal k Vajagićovi, ktorého hlavičku kryl Krajčírik.

Liptáci vstúpili do druhého polčasu so snahou zvýšiť svoj náskok. V 48. minúte Zsigmund nebezpečne vystrelil z hranice šestnástky. Huszárik vyrazil strelu pred seba, kam nabiehal Gerec, lenže ružomberský útočník bol mimo hry. Po troch minútach Regáli našiel centrom z pravej strany pri vzdialenejšej žrdi Almaského, ktorý však hlavičkoval nad. V 79. minúte Kostadinov prihral dozadu Takáčovi a ten spoza šestnástky tesne minul bránu. Po šiestich minútach dostal peknú prihrávku striedajúci Peter Ďungel, lenže z vnútra veľkého vápna namieril nad brvno. Krátko na to Huszárika prekonal Kostadinov, no strelu smerujúcu do brány v poslednej chvíli odkopol obranca. V 87. minúte na druhej strane mieril k bližšej žrdi Lanko, ale Krajčírik chytil jeho strelu. V nadstavenom čase Peter Ďungel spečatil ružomberské víťazstvo gólom na 2:0 z pohľadu hostí. Ruža po výhre postúpila do štvrtého kola Slovnaft Cupu.