25.8.2021

Slovnaft Cup: Ruža postúpila cez Oravské Veselé

V stredu 25. augusta 2021 odohral Ružomberok druhé kolo Slovnaft Cupu na štadióne Oravského Veselého.
0:3 (0:2)
TJ Tatran Oravské Veselé
Pohár
TJ Tatran Oravské Veselé vs MFK Ružomberok

TJ Tatran Oravské Veselé: Feriančik – Šmiheľ, Kmeť, Ondrek, Janič (88. Marko), Gočal (83. Burzík), Jurky, Garaj (66. Remeň), Kudlička, Hvoľka (88. Hruboš), Kraľovanský

MFK Ružomberok: Frühwald – Selecký (34. Kostadinov), Mrva, Mojžiš (79. Luka), Madleňák – Ďungel (62. Dopater), Kochan (62. Luterán), Zsigmund, Múdry, Tancík – Boďa (62. Regáli)

Góly: 5. Kochan (z 11m), 45. Madleňák, 55. Múdry

Žlté karty: 58. Jurky, 67. Janič, 87. Šmiheľ

Rozhodovali: Dzivjak - Poracký, Bobko

Diváci: 700

Liptáci išli do vedenia v 4. minúte, kedy domáci hráč zahral vo svojej šestnástke rukou a Kochan premenil nariadený pokutový kop – 0:1. Po desiatich minútach mal druhý ružomberský gól na kopačke Ďungel, ale jeho strelu z uhla vyrazil Feriančik. Krátko na to Kochanov center z väčšej vzdialenosti padal pod brvno, odkiaľ ho v poslednej chvíli vyrazil brankár. V 18. minúte Múdry z rohového kopu prihral na hranicu veľkého vápna, odkiaľ pohotovo zakončil Kochan a jeho strelu chytil Feriančik. Po štyroch minútach pohrozili aj domáci hráči, keď Hvoľkovu strelu smerujúcu k bližšej žrdi zneškodnil Frühwald. V 27. minúte Múdry naservíroval loptu Boďovi a ten zblízka namieril do žrde. Po dvanástich minútach Kochan preveril Feriančika, lenže domáci gólman bol na mieste. V 41. minúte po Madleňákovej prihrávke opäť zakončoval Kochan, no lob ružomberského stredopoliara sa nevmestil medzi tri žrde. Vzápätí na opačnej strane vystrelil Jurky a Frühwald výborným zákrokom podržal svoje mužstvo, keď vyrazil nebezpečné zakončenie. Na konci úvodného dejstva striedajúci Kostadinov poslal center z rohového kopu k bližšej žrdi, odkiaľ ju hlavou upratal do siete Madleňák – 0:2.

V 52. minúte získalo Oravské Veselé rohový kop a po ňom vyrazil Frühwald nebezpečnú hlavičku. O tri minúty neskôr Múdry s Ďungelom prekazili domácu rozohrávku a prvý menovaný svoj následný únik zakončil gólom – 0:3. V ďalšom priebehu poznačenom veľkým množstvom striedaní hostia kontrolovali priebeh stretnutia. Prítomní diváci už nevideli ďalšie góly a Ružomberok po výhre 3:0 postúpil cez Oravské Veselé do tretieho kola Slovnaft Cupu.