29.9.2020

Slovnaft Cup: Ruža postúpila cez Prešov

V utorok 29. septembra 2020 odohral Ružomberok tretie kolo Slovnaft Cupu s Tatranom Prešov.
1:4 (1:2)
Štadión 1.FC Tatran Prešov
Pohár, 15:30
1. FC Tatran Prešov vs MFK Ružomberok

1. FC Tatran Prešov: Gmitter – Ďurek (78. F. Špak), Luberda, Grejták, Hatok, Lupčo, Sabolčík, Ivanecký (71. Špilár), Ivanko – Macej, M. Kráľovič (73. Kopín), Gladiš

MFK Ružomberok: Krajčírik – Čurma, Maslo, Holub (46. Mrva) – Kojnok (69. Kmeť), Filinský, Múdry (85. Kochan), Takáč, Madleňák – Regáli (78. Almási), Boďa (78. Gerec)

Góly: 43. Ivanecký – 14. Regáli, 29. Takáč, 47. Boďa, 76. Almási

Žlté karty: 57. Grejták, 70. Ďurek

Rozhodovali: Micheľ - Weiss, Špivák

Diváci: 485

Liptáci išli do vedenia v 14. minúte, keď sa pred brankárom nemýlil Martin Regáli – 0:1. Po trinástich minútach nebezpečne vystrelil Matej Čurma, lenže minul domácu svätyňu. V 29. minúte Dalibor Takáč pridal druhý presný zásah tímu spod Čebraťa – 0:2. Aktuálne druhý tím 3. ligy Východ sa však za nepriaznivého stavu nevzdával a pokúšal sa o kontaktný gól. Za svoju snahu bol odmenený v 43. minúte, kedy strela Dávida Ivaneckého aj s prispením teču skončila v sieti – 1:2.

Krátko po zmene strán získali Ružomberčania rohový kop. Po Takáčovom centri a Regáliho hlavičke do žrde sa v šestnástke najlepšie zorientoval Martin Boďa a upratal loptu do brány – 1:3. V 54. minúte pohrozil nebezpečnou hlavičkou Peter Lupčo a po desiatich minútach sa Tatran Prešov dostal k ďalšej nepríjemnej hlavičke. V 76. minúte si striedajúci Ladislav Almási poradil s domácou defenzívou a zvýšil náskok hostí – 1:4. Po štyroch minútach ešte predviedol úspešný zákrok ružomberský gólman Ivan Krajčírik, keď zneškodnil hlavičku Martina Luberdu. Ružomberok zvíťazil nad Tatranom Prešov 4:1 a postúpil do štvrtého kola Slovnaft Cupu.