25.9.2019

Slovnaft Cup: Ruža postúpila do osemfinále

V stredu 25. septembra 2019 odohral Ružomberok štvrté kolo Slovnaft Cupu na pôde tímu TJ Mladosť Kalša. Prítomní diváci videli dokopy osem presných zásahov, o ktoré sa postarali štyria dvojgóloví strelci.
2:6 (1:3)
Mladosť Kalša
Pohár
TJ Mladosť Klaša vs MFK Ružomberok

TJ Mladosť Klaša: Pella – Krakovský, Vajda (79. Gašpar), Majný, Patkanóci (82. R. Takáč), Seman, Capík (84. J. Novotný), Pástor, Kolek, Zeher, Majerník

MFK Ružomberok: Krajčírik – Mojžiš (4. Madleňák), Qose (46. Kostadinov), D. Takáč, Twardzik, T. Bobček, Jonec, Čurma, O. Novotný (83. R. Kružliak), Zsigmund, Kojnok

Góly: 44. a 57. Capík - 17. a 24. O. Novotný, 40. a 84. D. Takáč, 72. a 79. T. Bobček

Žlté karty: 41. Patkanóci, 82. Kolek – 18. Jonec, 52. Kostadinov

Rozhodovali: Micheľ - Ádám, Weiss

Diváci: 550

V 17. minúte Ondřej Novotný poslal favorizovaných hostí do vedenia a o sedem minút neskôr pridal ten istý hráč aj druhý gól – 0:2. V 40. minúte sa Ružomberčania tešili tretíkrát, keď sa do streleckej listiny zapísal Dalibor Takáč – 0:3. Domáca Kalša sa však napriek trom inkasovaným gólom nevzdávala a v závere polčasu znížil Jakub Capík na 1:3.

V 57. minúte sa podarilo Jakubovi Capíkovi poriadne zdramatizovať priebeh, keď znížil na 2:3 a súpera delil už len gól od vyrovnania. Domácu nádej definitívne zmaril dvomi gólmi Tomáš Bobček, keď v rozmedzí 72. a 79. minúty prinavrátil hosťom trojgólové vedenie. Sedem minút pred koncom riadnej hracej doby sa stal Dalibor Takáč štvrtým dvojgólovým strelcom v tomto stretnutí a uzavrel skóre na konečných 6:2 pre hostí. Ružomberok po víťazstve postúpil do osemfinále Slovnaft Cupu.