15.9.2020

Slovnaft Cup: Ruža postúpila do tretieho kola

V utorok 15. septembra 2020 odohral Ružomberok druhé kolo Slovnaft Cupu v Lipanoch.
0:4 (0:2)
ŠK Odeva Lipany
Pohár
ŠK Odeva Lipany vs MFK Ružomberok

ŠK Odeva Lipany: Bartoš - Kamenec (79. Blaško), Popovec, Jacko, Dlugoš, Mišenko (28. Hovančík), Andrić (74. Didík), Kraľovič, Pyda, Micherda (46. Vysočan), Kovalčík (74. Štroncer)

MFK Ružomberok: Krajčírik – Čurma, Maslo, Mrva – Kmeť, Múdry, Brenkus (58. Takáč), Filinský (58. Zsigmund), Ďungel (74. Madleňák) – Gerec (74. Almási), Boďa (84. Holub)

Góly: 25. Kmeť, 45. Jacko vl., 73. Gerec, 86. Almási

Žlté karty: 23. Kovalčík, 68. Vysočan, 77. Kamenec, 80. Hovančík - 50. Filinský, 77. Almási

Rozhodovali: Greško - Perát, Vass

Diváci: 850

Domáci tím, ktorému patrí v 3. lige Východ priebežná druhá pozícia už neraz ukázal, že sa mu pred súperom z Fortuna ligy len tak neroztrasú kolená a dokázať to chcel aj teraz. V úvode niekoľkokrát vystrelil mimo priestoru troch žrdí. Postupom času začali preberať iniciatívu Liptáci a v 25. minúte ich poslal hlavou do vedenia Matúš Kmeť – 0:1. V závere úvodného dejstva získal Ružomberok rohový kop a po centri Adama Brenkusa dal vlastný gól Mário Jacko – 0:2.

V druhom polčase sa Lipany chceli vrátiť do stretnutia a Ružomberčania sa snažili o zveľadenie skóre. Hostí pri veľkej šanci domáceho tímu podržal úspešným zákrokom Ivan Krajčírik. V 73. minúte sa tešili futbalisti spod Čebraťa, keď skóroval Štefan Gerec – 0:3. Štyri minúty pred koncom riadnej hracej doby sa z protiútoku presadil striedajúci Ladislav Almási a uzavrel skóre stretnutia – 0:4.

Ružomberok po výhre v Lipanoch 4:0 postúpil do tretieho kola Slovnaft Cupu, v ktorom si zmeria sily s Tatranom Prešov.