27.10.2021

Slovnaft Cup: Ružomberok ide ďalej + FOTO, VIDEO

V stredu 27. októbra 2021 odohral Ružomberok domáci zápas štvrtého kola Slovnaft Cupu s Odevou Lipany.
1:0 (0:0)
MFK Ružomberok
Pohár
MFK Ružomberok vs ŠK Odeva Lipany

MFK Ružomberok: Frühwald – Fabiš, Maslo, Luka, Selecký (60. Madleňák) – Múdry (46. Boďa), Luterán (46. Kochan) – Tancík (60. Ďungel), Takáč, Regáli – Bobček (88. Dopater)

ŠK Odeva Lipany: Bartoš – Jacko, Kamenec, Poremba, Vysočan (70. Pyda), Kovalčík, Dlugoš, Popovec (85. Didik), Micherda, Vitovič (78. Marchevka), Blaško (46. Štroncer)

Gól: 73. Bobček

Žlté karty: 21. Bobček, 45. Regáli, 90. Luka – 55. Vysočan

Rozhodovali: Gemzický – Vass, Poracký

Diváci: 405

Prvú vážnejšiu šancu si vypracovali Ružomberčania v 10. minúte, kedy po rohovom kope Takáča vystrelil Bobček vedľa vzdialenejšej žrde. Po deviatich minútach zahrával Takáč priamy kop a z ťažšieho uhla poslal loptu na bránu, lenže Bartoš bol na mieste. Krátko na to Regáli s Tancíkom ponúkli loptu Takáčovi, ten však v šanci vystrelil nad. V 32. minúte sa Regáli šikovne dostal k zakončeniu z hranice šestnástky, no namieril tesne vedľa.

Aj krátko po zmene strán nebezpečne vystrelil Regáli, lenže obranca v poslednej chvíli zblokoval jeho zakončenie. V 52. minúte našiel Takáč centrom od rohovej zástavky Bobčeka a pri jeho strele zblízka sa blysol krásnym zákrokom Bartoš. Po jedenástich minútach Takáč zahrával rohový kop. Regáli predĺžil loptu na Bobčeka, ktorý ju nožničkami poslal tesne nad. V 67. minúte Ďungel vystrelil nad brvno. Po minúte pohrozili aj hostia, keď Frühwald chytil Vysočanovu strelu. V 70. minúte si Bartoš poradil s Kochanovou strelou. Po troch minútach získali Ružomberčania priamy kop. Takáč poslal center pred bránu, kde sa najlepšie zorientoval Bobček a dokopol loptu do siete – 1:0. Domáci sa následne snažili zveľadiť svoj náskok, no Madleňák mieril nepresne, Bobček z uhla minul bližšiu žrď a Ďungel v šanci prehodil spolu s brankárom aj bránu.

Ruža síce svoj náskok nezveľadila, no po výhre 1:0 postúpila do ďalšieho kola pohárovej súťaže. Pochvalu za slušné celozápasové fandenie si zaslúžia fanúšikovia obidvoch klubov.

Ohlasy trénerov

Peter Struhár (tréner Ružomberka): „Musím hlavne pochváliť mužstvo trénera, ktoré prišlo hrať sympatický futbal. Bolo vidieť, že boli na nás pripravení. Chceli zhusťovať hlavne poslednú obrannú formáciu, kde sa zasúvali až piati hráči a mali sme s tým celkom problémy. Boli organizovaní, ale vedeli sme, že ak budeme plniť zámer hrať v tempe, v intenzite, naši hráči sa neskôr presadia. Škoda v prvom polčase šancí Bobčeka aj Takáča, že sme ich nepremenili. Potom v druhom polčase sme vystriedali hráčov. Myslím si, že priebeh hry sa úplne zmenil. Prišiel tam Kochan a veľmi to oživil. Jeho prihrávky za obranu a prienikové prihrávky nachádzali hráčov a z toho pramenili rohy a priame kopy. Nakoniec som rád za nášho útočníka, že sa po dlhom zranení strelecky presadil. Chlapci si môžu takéto víťazstvo užiť a beriem tento zápas veľmi pozitívne.“

Pavol Vytykač (tréner Lipian): „Prišli sme s cieľom potrápiť domácich, čo myslím, že sa nám podarilo. Len keby sme chceli uspieť v takom zápase, musel by tam padnúť nejaký gólik, ale vedeli sme, že to asi deväťdesiat minút nevydržíme. Pre chlapcov to bol dobrý zápas, škoda, že končí sezóna. Keby odohrali viac takých zápasov, určite by im to pomohlo. Gratulujem domácim. Zaslúžene vyhrali. Keď sme to chceli trošku otvoriť, tak už to bolo iné. Škoda, v takom zápase rozhodujú také momenty, že tam si mohli naši útočníci dovoliť hrať jeden na jedného a skúsiť dať gólik. Zostali by sme hlboko zavretí a snáď by to vyšlo, ale ja som spokojný aj s výkonom. Domácim blahoželám k postupu.“