14.9.2022

Slovnaft Cup: Ružomberok postupuje do štvrtého kola

V stredu 14. septembra 2022 odohral Ružomberok tretie kolo Slovnaft Cupu na štadióne klubu ŠK Javorník Makov.
0:2 (0:0)
ŠK Javorník Makov
Pohár, 16:00
ŠK Javorník Makov vs MFK Ružomberok

ŠK Javorník Makov: Tkáč - Korček, Barčák, Hubočan, Opial (79. Mačinek), P. Kundrátek (71. Valek), Chríbik, L. Kundrátek, Planeta (84. Masnica), Janita, Zimka

MFK Ružomberok: Frühwald – Fabiš, Maslo, Mrva, Selecký – Lichý (23. Zsigmund), Rakyta (67. Halabrín) – Tučný (67. Dopater), Chrien, Regáli (79. Macejko) – Bobček (79. Kelemen)

Góly: 55. Chrien, 83. Kelemen

Žlté karty: 85. Kundrátek - 89. Macejko

Rozhodovali: Ochotnický - Vitko, Vass

Diváci: 500

Prvý polčas priniesol niekoľko šancí na obidvoch stranách, ale žiadna z nich sa neskončila gólom. V 55. minúte získal Ružomberok priamy kop a po Tučného centri skóroval hlavou Chrien – 0:1. Favorizovaní Ružomberčania od tohto momentu kontrolovali hru. Sedem minút pred koncom riadnej hracej doby pridal gólovú poistku striedajúci Kelemen – 0:2. Ruža po výhre 2:0 postúpila do štvrtého kola pohárovej súťaže.

Peter Struhár (tréner Ružomberka): „Musím povedať, že sme hrali s húževnatým súperom na veľmi ťažkom teréne. V prvom polčase sa nám súper vyrovnal, vedel si aj vytvoriť šance, ale začiatok zápasu sme mali aktívnejší my. Mali sme tri gólovky, len sme ich nepremenili. Ako plynul čas, tak aj domáci sa dostávali do hry. Boli nebezpeční, lepšie sa pohybovali na vlastnom ihrisku. Vedeli sme ale, že ak budeme hrať v trošku väčšej intenzite, tak budú mať problémy. To sa potvrdilo v druhom polčase, kde sme rýchlo strelili gól. Predtým mal Bobček dve veľké šance. Ku koncu zápasu sme to spečatili druhým gólom. V podstate sme kontrolovali hru a v druhom polčase sme nepúšťali súpera k našej bráne.“