Slovnaft Cup: Ružomberok prehral s Dunajskou Stredou

V stredu 7. apríla 2021 odohral Ružomberok na neutrálnej pôde vo Zvolene osemfinále Slovnaft Cupu s Dunajskou Stredou.

MFK Ružomberok: Krajčírik – Čurma, Maslo, Luka (55. Mrva), Filinský – Luterán (46. Regáli), Múdry (46. Kochan), Zsigmund – Macejko (55. Gerec), Boďa, Kubík (62. Madleňák)

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Jedlička – Sommer, Beskorovainyi, Balić (64. Njie), Moumou (75. Andzouana), Friede, Kružliak, Taiwo (64. Nicolaescu), Divković (75. Blackman), Davis, Nebyla (80. Müller)

Góly: 87. Regáli - 34. Taiwo, 40. Divković, 66. Kružliak

Žlté karty: 18. Luka, 71. Kochan - 28. Sommer, 60. Davis, 89. Njie

Rozhodovali: Marhefka - Hancko, Ferenc

Prvú šancu na otvorenie skóre mali v 16. minúte Liptáci, keď Boďa po zaváhaní súperovej defenzívy ponúkol loptu Múdremu, ktorý však vo veľkej príležitosti vystrelil vedľa vzdialenejšej žrde. Po štyroch minútach sa na opačnej strane ocitol v šanci Balić, ale s jeho málo razantným zakončením nemal Krajčírik problém. V 27. minúte Moumou nezužitkoval prihrávku od Divkovića a z vnútra veľkého vápna minul bránu. O sedem minút neskôr predviedol Divković ďalšiu presnú finálnu prihrávku, tentokrát bol jej adresátom Taiwo a zblízka dokopol loptu do odkrytej časti brány – 0:1. V 38. minúte Moumou vystrelil spoza šestnástky do horného rohu ružomberskej svätyne, odkiaľ loptu vyrazil Krajčírik na rohový kop. Po dvoch minútach Sommer našiel pred bránou Taiwa, ktorý ešte miesto strely prihral Divkovićovi a ten strelou k žrdi zvýšil náskok Dunajskej Stredy – 0:2.

V 53. minúte predviedol Davis individuálnu akciu zakončenú strelou z uhla, ktorú vyrazil Krajčírik. Po hodine hry Davis fauloval prenikajúceho Gereca a Ružomberok získal priamy kop z výhodnej pozície. Maslo zvolil priamu strelu po zemi k žrdi, ale Jedlička ju vyrazil. V 66. minúte zahrávali futbalisti zo Žitného ostrova rohový kop, po ktorom sa v šestnástke najlepšie zorientoval Kružliak a presne mierenou strelou sa zapísal na streleckú listinu – 0:3. Po dvadsiatich minútach Andzouana spoza veľkého vápna minul bránu. V 87. minúte Gerec našiel v šestnástke Boďu, ktorý prihral Regálimu. Prvú strelu ružomberského útočníka zblokoval obranca a z dorážky sa už Regáli nemýlil – 1:3.

Ružomberok prehral v osemfinále Slovnaft Cupu s Dunajskou Stredou 1:3 a tak nepostupuje do ďalšieho kola.