Slovnaft Cup: Ružomberok prehral so Slovanom Bratislava + FOTO

V utorok 1. marca 2022 odohral Ružomberok osemfinále Slovnaft Cupu so Slovanom Bratislava.

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Luka, Mojžiš, Madleňák – Luterán, Kochan (72. Múdry) – Rymarenko, Domonkos, Regáli (61. Gerec) – Bobček (61. Boďa)

ŠK Slovan Bratislava: Chovan – Hrnčár, Kašia, De Marco, Lovat – Rabiu (82. Abena), Kankava – Barseghjan (72. Čavrić), Weiss (82. Agbo), Green – Mráz (59. Šaponjić)

Žlté karty: 21. Regáli, 40. Luka, 89. Boďa – 21. Weiss, 26. Kankava, 76. De Marco

Červená karta: 79. De Marco (po druhej žltej)

Rozhodovali: Sedlák – Štrbo, Košecký

Diváci: 961

Úvod stretnutia priniesol opatrný futbal bez výraznejších šancí. V 19. minúte si Krajčírik vyslúžil potlesk od divákov, keď včasným vybehnutím nielen zobral Weissovi loptu spred nôh, no zároveň úspešnou kľučkou prešiel aj cez Mráza. Po piatich minútach hostia rozvlnili sieť na ružomberskej bráne, lenže gól neplatil pre ofsajd. V 36. minúte si Kochan vypýtal faul v pokutovom území. Nasledovala jedenástka a loptu si na biely bod postavil sám faulovaný hráč, ktorý si síce vybral opačnú stranu ako brankár, ale namieril tesne vedľa. Krátko na to sa ocitol v šanci Regáli, no Rabiu sa v poslednej chvíli hodil do strely. Záver polčasu patril hosťom. V 43. minúte Weiss potiahol po ľavej strane nebezpečný útok a miesto strely zvolil prihrávku na nabiehajúceho Mráza, pred ktorým zasiahol Mojžiš. Po minúte si to obidvaja hráči zopakovali a tentokrát Mrázovu strelu po Weissovej prihrávke vyrazil Krajčírik.

V 50. minúte Rabiu vysunul Mráza do jeho tretej veľkej príležitosti v stretnutí, lenže útočník hostí nenamieril medzi žrde. Po štyroch minútach na opačnej strane Rymarenko vystrelil tesne vedľa. V 62. minúte Green otvoril skóre prudkou strelou po zemi – 0:1. Po dvanástich minútach vyskúšal Chovanovu pozornosť Domonkos, ale ten si dal pozor na zakončenie spoza šestnástky. V 79. minúte videl druhú žltú a tým pádom aj červenú kartu Vernon De Marco. Ružomberok tak mal v záverečných minútach výhodu o jedného hráča. Po dvoch minútach mohol vyrovnať Gerec, ale nebezpečnú strelu ružomberského útočníka vyrazil Chovan ponad brvno na rohový kop. Snaha Liptákov o vyrovnanie neslávila úspech. Naopak, v 86. minúte potiahol Čavrić protiútok a jeho prihrávkou nepohrdol Green, ktorý dopravil loptu do siete a pripísal si druhý presný zásah v stretnutí – 0:2. Ružomberčania napriek nepriaznivému stavu nepoľavili, no v nadstavenom čase vyrazil Chovan ďalšiu Gerecovu strelu, Fabišova dorážka letela nad a v samom závere Boďa spoza šestnástky vypálil tesne vedľa.

Peter Struhár (tréner Ružomberka): „Ako ste počuli, dnes sme videli svižný futbal, kde mali obidve mužstvá v podstate rovnakú taktiku. Ako tréner povedal, na tom teréne sme aj my chceli hrať do kolma. Slovan veľmi dobre hral do kolma s tým rozdielom, čo sa týka našej hry, že do streleného gólu Slovana sme mali dve veľké šance, či z penalty alebo Rymarenkovu šancu. Neboli sme schopní to efektívne zakončiť a tým pádom prišla kolmá lopta za obranu, kde si dobre zbehol Green a inkasovali sme. Chceli sme ešte niečo spraviť so zápasom. Hrali sme aktívne, kde sme našou aktivitou súpera donútili k faulu, bol vylúčený hráč a stále sme mali šancu aspoň vyrovnať. Žiaľbohu sme urobili chybu. Z rýchleho prechodu dal súper na 2:0 a v podstate už zavrel zápas. Musím chlapcom poďakovať, že išli do konca zápasu. Chceli aspoň streliť gól a musíme sa poučiť z týchto zápasov. Máme ešte dva zápasy so Slovanom, tak dúfam, že budeme nabudúce aj my šťastnejší.“

Vladimír Weiss (tréner Slovana Bratislava): „My sme samozrejme prišli s cieľom postúpiť. Tomu sme aj prispôsobili taktiku. Dá sa povedať, že sme dnes hrali rozumne, pretože sme vedeli, že domáci Ružomberok bude napádať. Tréner ich správne vedie k vysokému napádaniu a chceli sme využiť zóny za obranou. Hrať aj na dlhé lopty, hrať za obranu, pretože postupným útokom sa tam nedostanete. Pretože Ružomberok dobre pressinguje. Sú ochotní behať. Samozrejme zápas sa lámal pri penalte, kde sme urobili pozičnú chybu a vzápätí bola jasná penalta, ktorú domáci nepremenili. To nás vzpružilo. Cez prestávku som vymenil krídla. Dal som ich hrať nie cez nohy, ale chceli sme hrať do kontry, za chrbát obrany, čo sa nám podarilo. Green hral výborne, dal dva góly. Dobre naskočili aj Čavrić a Ivan Šaponjić. Mali sme veľa šancí. Samo Mráz mohol dať už v prvom polčase dva góly. V druhom polčase mal čistú šancu. Tak isto aj Ivan Šaponjić. Mali sme veľa šancí, realizácia bola slabšia. Vyhrali sme 2:0, po to sme sem prišli. Som spokojný s postupom. Tak isto aj s výkonom a prístupom aj keď to nebol ľahký zápas.“