14.8.2019

Slovnaft Cup: Ružomberok v Švošove nepripustil zaváhanie + FOTO

V stredu 14. augusta 2019 vstúpil Ružomberok do nového ročníka Slovnaft Cupu. V druhom kole sa predstavil na pôde Švošova účinkujúceho v 5. lige.
0:6 (0:3)
OŠK Švošov
Pohár, 17:30
OŠK Švošov vs MFK Ružomberok

OŠK Švošov: Pažitka - Marcoň (71. Kajan), M. Žiara, L. Drdák, T. Drdák (32. D. Lacko), M. Gerec, T. Lacko, S. Lacko, J. Roštek, Dauda (57. Žiara), S. Žiara

MFK Ružomberok: Krajčírik - Kmeť, Mário Mrva, Madleňák, Jonec, R. Kružliak, Novotný, Hašek, Zsigmund, Brenkus (72. V. Jedinák), Kojnok

Góly: 19. a 80. Novotný, 34. R. Kružliak, 43. Kmeť, 54. Hašek, 84. V. Jedinák

Žlté karty: 43. Žiara - 64. Madleňák

Rozhodovali: Chmura - Tomčík, Poracký

Diváci: 1470

V súboji okresných súperov mali úvodnú veľkú šancu domáci hráči, ale Ružu podržala žrď. V 19. minúte sa pred bránou najlepšie zorientoval Ondřej Novotný a otvoril skóre – 0:1. Po pätnástich minútach Rastislav Kružliak krížnou strelou zvýšil náskok hostí – 0:2. Dve minúty pred koncom riadnej hracej doby sa zapísal do streleckej listiny aj Matúš Kmeť – 0:3.

V 54. minúte skóroval Filip Hašek – 0:4. O dvadsaťšesť minút pridal svoj druhý gól v stretnutí Ondřej Novotný – 0:5 a v 84. minúte striedajúci Viktor Jedinák uzavrel skóre na konečných 0:6. Ružomberok po výhre 6:0 postúpil do tretieho kola Slovnaft Cupu, v ktorom si zmeria sily s Martinom.

Na štadión v Švošove zavítala pekná návšteva 1 470 divákov. Ďakujeme za podporu všetkým našim fanúšikom, špeciálne skupine, ktorá zorganizovala výjazd na raftoch!