15.3.2016

Slovnaft Cup: Sme v semifinále!

V utorok 15. marca 2016 odohral Ružomberok v Zlatých Moravciach štvrťfinálne Slovnaft Cup-u s domácim ViOnom.
1:2 (1:2)
Štadión FC ViOn
Pohár, 17:00
FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble vs MFK Ružomberok

FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble: Kováč (C) – Kupec, De Souza, Tipurić, Majkić – Gešnábel (83. Bamba), Perišić, Karlík (66. Školnik), Slančík– Cebara (Krznarić), Kana

MFK Ružomberok: Tofiloski – Boszorád, J. Maslo, Rosa, P. Maslo – Ďubek (73. Sapara), Nagy – Gal Andrezly (87. Kučera), Faško (53. Gerát), Zošák (C) – Lačný

Góly: 28. Slančík - 11. Ďubek (z 11m), 39. Lačný

Žlté karty: 10. Souza, 44. Gešnábel, 87. Školnik – 37. Rosa, 45. Faško, 64. Gerát

Červená karta: 88. Školnik (po druhej žltej)

Rozhodovali: Smolák – T. Somoláni, Petríček

Diváci: 423

Už v 10. minúte sa predieral Miloš Lačný pokutovým územím Zlatých Moraviec a De Souza ho zastavil nedovolene, za čo videl žltú kartu a nasledoval pokutový kop, ktorý premenil Tomáš Ďubek – 0:1. Po góle sa ViOn okamžite snažil o vyrovnanie, čo sa mu podarilo v 28. minúte, kedy Fabián Slančík vyrovnal na 1:1. Rovnovážny stav však platil len jedenásť minút, pretože potom presne namieril z uhla Miloš Lačný a vrátil Ružu do vedenia – 1:2.

V druhom dejstve sa už na výsledku nič nezmenilo a v jeho samom závere ešte videl dve žlté karty počas necelej minúty domáci Dejan Školnik a tak dohrávali Zlaté Moravce v početnej nevýhode. Ružomberok po víťazstve 2:1 postúpil do semifinále, v ktorom si zmeria sily s úspešnejším zo zajtrajšieho zápasu FC VSS Košice – AS Trenčín.

Všetkým fanúšikom, ktorí nám prišli svojimi hlasivkami pomôcť k postupu, ďakujeme za podporu!