V stredu 24. júna 2020 odohral Ružomberok domácu odvetu semifinále Slovnaft Cupu s Dunajskou Stredou.

MFK Ružomberok: Macík – Mojžiš, J. Maslo, Takáč (84. Kmeť), Regáli, Madleňák (78. Twardzik), Čurma, Múdry, Brenkus (69. Filinský), Ďungel (84. Kojnok), Almási (46. Gerec)

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Jedlička – Šimić, Balić (81. Bednár), Vida (44. Fábry), Ramirez, , Kalmár, D. Kružliak, Schäfer (55. Zuberu), Divković, Davis, Blackman

Góly: 21. Madleňák, 80. a 88. Gerec

Žlté karty: 33. Almási – 20. Šimić, 90+2. Kružliak

Rozhodovali: Smolák – Hrčka, Hancko

Diváci: 365

Keďže stretnutie na súperovej pôde sa skončilo remízou 1:1, hostia potrebovali pre postup do finále skórovať, o čo sa aj od úvodu snažili. Už v 3. minúte Balić pohrozil strelou smerujúcou nad brvno. Po šestnástich minútach si Macík poradil so strelou Divkovića. V 21. minúte ale udreli domáci. Ružomberok získal priamy kop, na Brenkusov center najlepšie vyskočil Madleňák a upratal loptu do siete – 1:0. Dunajská Streda sa následne snažila o vyrovnanie, ale Liptáci nepúšťali svojho súpera do vyloženejších šancí. V 40. minúte Kalmár poslal nebezpečnú prihrávku Divkovićovi, ten však v dobrej pozícii namieril nad. V závere úvodného dejstva získali hostia priamy kop takmer z hranice veľkého vápna. Kalmárovu strelu však domáci múr zblokoval ponad brvno na rohový kop, po ktorom Ramirez z vnútra šestnástky vystrelil nad brvno.

V druhom dejstve sa už Liptáci dostávali do viacerých nebezpečných protiútokov. V 52. minúte išiel Regáli sám na bránu, ale Jedlička vyrazil jeho strelu a z následnej dorážky minul bránu. Po šiestich minútach sa ten istý hráč dostal do ďalšej šance, ale trafil len bočnú sieť. V 72. minúte Gerec ťahal veľmi nádejný protiútok. Následne pred šestnástkou prihral Takáčovi, ten našiel Madleňáka, ale strelec úvodného gólu tentokrát krížnou strelou tesne minul vzdialenejšiu žrď. Desať minút pred koncom riadnej hracej doby to už Gerec zobral na seba a nemýlil sa 2:0. V 85. minúte zahrávala Dunajská Streda rohový kop a Ramirez sa po ňom snažil ešte zdramatizovať stretnutie, lenže jeho nebezpečnú strelu vyrazil Macík. Po troch minútach Kojnok našiel pred bránou Gereca, ktorému sa podarilo prekonať Jedličku a uzavrieť skóre na 3:0. Ružomberok po víťazstve postúpil do finále Slovnaft Cupu so Slovanom Bratislava, ktoré sa odohrá 8. júla 2020 v Bratislave.

Fanklub Concordia 1906 si zaslúži pochvalu za celozápasové fandenie!

Ján Haspra (tréner Ružomberka): „Dnes sme vstúpili do zápasu s veľkou túžbou postúpiť. Všetci sme si to veľmi priali v klube, v meste. Prvý polčas bol veľmi ovplyvnený práve touto vecou. Túžba našim chlapcom zväzovala nohy. Boli sme veľmi nervózni. Súper v prvom polčase jasne dominoval. Nedostával sa ale do šancí. Bola to dominancia v strede poľa. Po šestnástku to bolo z ich strany veľmi dobré, ale napriek tomu, že dominovali sme sa ujali vedenia 1:0, čo nám veľmi pomohlo. Do druhého polčasu sme vstupovali s tým, že súper sa to bude snažiť otvoriť, pretože potreboval skórovať. To sa aj potvrdilo. Začali sa nám otvárať cesty k bráne súpera. Začali sme byť nebezpeční už aj pred súperovou bránou. Zase sme zahadzovali šance, ale nakoniec sme to v závere strhli na našu stranu a som nesmierne šťastný. Chcem zložiť poklonu klubu z Dunajskej Stredy, lebo to robia fakt dobre. Je to ozdoba našej ligy. Vždy sa tam dobre cítim. Je to špičkový klub. Prajem im do budúcnosti veľa zdaru. Ešte dnes chcem zložiť poklonu rozhodcom, ktorí dnes zvládali zápas bez akýchkoľvek námietok. Takže klobúk dole aj pred nimi.“

Bernd Storck (tréner Dunajskej Stredy): „V prvom rade gratulujeme Ružomberku k postupu do finále. Po dnešnom zápase musím povedať, že postup je zaslúžený. Mali sme šance doma aj vonku, ale nedokázali sme z nich skórovať. Môžem sa ešte vrátiť k tomu domácemu zápasu. Mali sme v ňom dosť možností, ale nevyhrali sme. Aj dnes sme začali dominantne. Mali sme prevahu a vedeli sme presne čo bude Ružomberok hrať. Poznáme jeho štýl, ale bohužiaľ nenašli sme spôsob ako prekonať obranu. Mali sme tam možno dve-tri príležitosti, ale bohužiaľ ak nedáte gól, tak si nezaslúžite postúpiť. Ružomberok naozaj výborne bránil, hral kompaktne v obrane. Nenašli sme cestu k bráne. Takže to, v čom sú dobrí. Dnes naozaj hrali veľmi dobre a nám nezostáva nič iné, len pozerať vpred. Viem čo mám robiť s mužstvom. Potrebujem ho pripraviť na novú sezónu, ale ešte máme tri zápasy v aktuálnej sezóne, takže chceme z nich vyťažiť maximum čo sa bude dať. Uvidíme na čo to bude stačiť.“