18.4.2018

Slovnaft Cup: Sme vo finále!

V stredu 18. apríla 2018, odohral Ružomberok odvetný zápas semifinále Slovnaft Cupu na pôde domácej Žiliny. Liptáci cestovali na súperovu pôdu s tesným náskokom, keďže v prvom súboji doma vyhrali 2:1.
0:0 (0:0)
Štadión MŠK Žilina
Pohár
MŠK Žilina vs MFK Ružomberok

MŠK Žilina: Volešák – Chvátal (81. Balaj), Kaša, Hancko, Holúbek – Káčer (71. Kubík), Diaz - Škvarka – Jánošík (65. Bičachčjan), Mráz, Mihalík

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, Jonec, Pikk – Qose – Daniel, Gešnábel (68. Kostadinov), Ľupták, Gal Andrezly (84. Menich) – Gerec (90. Haskić)

Žlté karty: 41. Diaz, 81. Holúbek, 82. Kubík - 26. Gešnábel, 45. Gal Andrezly, 82. P. Maslo

Rozhodovali: Horváth - Ádám, Bobko

Diváci: 2284

Od úvodu sa hral obojstranne aktívny futbal. V 2. minúte pohrozil Diaz, ale jeho strelu zblokovala ružomberská obrana. Následne na druhej strane Gal Andrezly našiel v šestnástke Gešnábela, ktorý však málo razantnou strelou smerujúcou na stred brány nenarobil Volešákovi problémy. V 12. minúte Holúbek vyslal tvrdú ranu na ružomberskú svätyňu a Macík vyrazil loptu na roh. Po troch minútach vypálil Gerec z vnútra šestnástky a Volešák vyrazil jeho pokus. V 17. minúte nebezpečne vystrelil spoza veľkého vápna Mihalík a trafil žrď. Po jedenástich minútach Mihalík našiel výbornou prihrávkou pred bránou Mráza, ktorý v rýchlosti neusmernil loptu medzi žrde. V 33. minúte Volešák na dvakrát zneškodnil Gal Andrezlyho pokus pred dobiedzajúcim Gerecom. V zápätí na druhej strane Mráz prekopol bránu. V 37. minúte to skúsil spoza pokutového územia Qose, lenže namieril vysoko nad. Po šiestich minútach Daniel vypálil tesne spoza šestnástky k vzdialenejšej žrdi, ale Volešák bravúrnym zákrokom odvrátil strelu na roh.

V 54. minúte zahrávali Žilinčania roh, po ktorom Mráz na vzdialenejšej žrdi minul. Po dvoch minútach predviedol domáci tím kolmú akciu a na jej konci Macík vyrazil Hanckovu strelu. V 63. minúte sa po ľavej strane predral k zakončeniu Jánošík a ružomberský gólman si dal pozor. Po šiestich minútach Daniel poslal nebezpečnú loptu pred bránu a domáci obranca ju odvrátil pred Gerecom tesne popri žrdi na roh. V ďalšom priebehu Liptáci postrážili bezgólový výsledok a postúpili tretíkrát v histórii do finále Slovnaft Cupu, v ktorom si zmerajú sily so Slovanom Bratislava. Na postupe majú veľký podiel aj naši fanúšikovia, ktorí podali v sektore hostí výborný výkon, za čo im ďakujeme!