Slovnaft Cup: V Skalici sme ukončili pohárovú púť

V štvrtom kole Slovnaft Cupu sa Ružomberok predstavil na pôde tímu MFK Skalica.

MFK Skalica: Milošovič - Švrček, Hlavatovič, Szöcs, Pospíšil, Nagy, Mašík (73. Milota), Šebesta (88. Hollý), Matić (81. Jakubek), Abrahám, Haša

MFK Ružomberok: Čtvrtečka - D. Kružliak (64. Kunca), J. Maslo, Qose, Gal Andrezly, Takáč (46. Kochan), Twardzik, Urdinov, Tandir, Daniel, Mustedanagić (64. Gerec)

Góly: 11. a 68. Šebesta, 20. Szöcs, 78. Haša – 72. Qose

Žlté karty: 64. Švrček, 76. Abrahám – 23. Urdinov, 58. Daniel

Rozhodovali: Smolák – Somoláni, Mókoš

Diváci: 1145

V 4. minúte Urdinov našiel centrom z ľavej strany v šestnástke Tandira a jeho nebezpečnú hlavičku vyrazil Milošovič. O sedem minút neskôr zahrávala Skalica priamy kop, po ktorom Šebesta upratal loptu do siete – 1:0. V 15. minúte sa snažil o gólovú odpoveď Gal Andrezly, lenže jeho strelu chytil brankár. Po piatich minútach získali Záhoráci ďalší priamy kop a aj tentokrát ho gólovo zúročili, keď sa presadil Szöcs – 2:0. V 29. minúte to skúsil Haša spoza veľkého vápna, lenže Čtvrtečka si dal pozor. Po dvoch minútach nebezpečne vystrelil z veľkej diaľky Švrček a len tesne minul. V 33. minúte si brankár hostí poradil so zakončením Šebestu. Po piatich minútach poslal Matić center na svojho spoluhráča v šestnástke a jeho nebezpečnú hlavičku vyrazil Čtvrtečka na brvno. V 45. minúte zakončoval z vnútra veľkého vápna tiesnený Gal Andrezly a jeho strelu v poslednej chvíli zblokoval obranca na rohový kop, po ktorom Mustedanagić namieril tesne vedľa.

V 56. minúte posielal Daniel z pravého krídla nebezpečný center pred bránu, kam si do voľného priestoru nabiehali jeho spoluhráči, ale brankár pred nimi stihol odvrátiť loptu. Po troch minútach Qose vypálil spoza pokutového územia tesne vedľa skalickej svätyne. V 66. minúte striedajúci Gerec vyskočil na Gal Andrezlyho center, no hlavičkoval nad brvno. Po dvoch minútach získali Záhoráci rohový kop a po ňom zvýšil svojím druhým gólom v stretnutí Šebesta na 3:0. V 72. minúte sa strelou spoza šestnástky postaral o odpoveď Kristi Qose – 3:1. Po šiestich minútach sa Haša nemýlil pri samostatnom úniku a zvýšil na 4:1. V 83. minúte po priamom kope zakončoval Šebesta a jeho strelu chytil Čtvrtečka. Vzápätí si na druhej strane Milošovič poradil s Gerecovou hlavičkou. Liptáci sa ešte následne pokúšali niečo spraviť s výsledkom, no nedarilo sa im výraznejšie ohroziť bránu. Na druhej strane domáci Haša z protiútoku namieril tesne nad brvno. Zápas sa skončil víťazstvom Skalice 4:1 a Ružomberok ukončil svoju pohárovú púť.