20.5.2016

So sezónou sme sa rozlúčili víťazstvom

V poslednom 33. kole Fortuna ligy privítali Liptáci na svojom trávniku Dunajskú Stredu.
3:0 (2:0)
MFK Ružomberok
33. kolo, 20:30
MFK Ružomberok vs FC DAC 1904 Dunajská Streda


MFK Ružomberok: Hajdúch – P. Maslo (76. Daghbashyan), J. Maslo, Kružliak, Boszorád – M. Nagy – Gal Andrezly, Ďubek, A. Lovás (81. Kučera) – Lačný (46. Zošák), Jakubko

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Milošovič – Živković, Michalík, Szépe, Kwin – Huk – Štepanovský, Ľupták, Pačinda, Stephens (46. Černák) – Polievka (67. Mészáros)

Góly: 28. Ďubek (z 11 m), 44. Lačný (z 11 m), 72. Zošák

Žlté karty: 87. Jakubko – 28. Szépe, 41. Huk, 43. Michalík, 70. Štepanovský 

Rozhodovali: Prešinský – Chládek, Ádám

Diváci: 1088


Komentár

Do priameho súboja o konečnú šiestu priečku lepšie vstúpili Ružomberčania, ktorí si vytvárali nebezpečné kontry. V 5. minúte ešte Lačného črtajúca sa šanca neslávila úspech a ten istý hráč sa o sedem minút neskôr nedostal tiesnený k sľubnejšiemu zakončeniu. Čistejšia šanca domácich hráčov prišla v 17. minúte, kedy sa ocitol Nagy sám pred Milošovičom, lenže namieril len do neho a jeho následnú dorážku nepustil do siete obranca. Po následnom rohu namieril spoza veľkého vápna tesne vedľa Boszorád. Na šance domácich odpovedal v 20. minúte Polievka, ale Hajdúch si dal pozor. O osem minút neskôr sa Szépe vo vlastnej šestnástke dopustil faulu na Jakubka a následný pokutový kop premenil Ďubek – 1:0. V 34. minúte Ján Maslo prehlavičkoval bránu, o päť minút neskôr Gal Andrezly z hranice pokutového územia tesne prestrelil bránu a krátko na to nevyšiel Lačnému lob pred vybehnutým Milošovičom podľa predstáv ružomberského útočníka. V 44. minúte zastavil Michalík strelu Gal Andrezlyho rukou a tak Liptáci kopali druhý pokutový kop. Ten premenil Lačný – 2:0.

Po zmene strán mal Polievka dve šance na kontaktný gól, lenže v 51. minúte po zaváhaní obrany tímu spod Čebraťa zďaleka namieril tesne nad bránu a o sedem minút neskôr napálil do brvna. Potom prišli znova na rad ružomberské príležitosti. Po hodine hry Milošovič vyrážal Gal Andrezlyho hlavičku a o dve minúty neskôr Nagy namieril tesne vedľa. V 69. minúte pohrozil hlavičkou hosťujúci Kwin a chvíľu po ňom Mészáros vystrelil sám pred Hajdúchom len do strážcu domácej svätyne. Za nevyužitie tejto šance prišiel trest v podobe Zošákovho gólu na 3:0. V závere mohol skóre prikrášliť Jakubko, keď vystrelil tesne nad a Nagy, ktorý po nezištnej prihrávke od Gal Andrezlyho trafil brankára. Napokon bol blízko k čestnému úspechu Kwin, lenže obranca zblokoval jeho strelu.

Vďaka víťazstvu 3:0 sa Ružomberok umiestnil na konečnom šiestom mieste a tak aj v budúcej sezóne bude mať jeden domáci zápas naviac. Na záver nám ešte zostáva poďakovať sa fanúšikom za podporu počas celej sezóny!

Ohlasy trénerov

Ladislav Pecko (tréner Ružomberka): ,,Som rád, že sme si aspoň na záver sezóny užili víťazstvo. Mali sme ich tiež málo. Samozrejme sezóna mohla byť lepšia, chceli sme aby bola lepšia. Je po nej, treba si povedať čo bolo dobré, čo bolo horšie. Treba sa pripraviť na novú sezónu. Teraz už je čas na oddych a myslím si, že máme na čom stavať, vieme kde sme urobili chyby a toho sa treba ďalej vyvarovať. Dnes si treba užiť víťazstvo, oddýchnuť si a pripravovať sa na ďalšiu sezónu. Ďakujem hráčom za sezónu. Za toho trištvrte roka čo som tu, sme mali aj dobré chvíle, aj horšie. To patrí k futbalu. Chceli sme viac. Niekde sme zahaprovali, ale taký je futbal. Keď sa bude pracovať, môže to byť len lepšie."

Tomislav Marić (tréner Dunajskej Stredy): ,,Som rád, že sa sezóna skončila. Čo sa týka štatistík, asi najväčší problém bolo to, že v zápasoch vonku sme nedokázali uhrať toľko bodov, koľko v domácom prostredí, nepodarilo sa nám získavať body vonku a myslím si, že to bol ten najväčší problém v tejto sezóne. Keď sme tento zápas prehrali 0:3, aj tak by som pochválil mojich hráčov, ale vidím, že nám pri týchto mladých hráčoch chýba trošku kľudu, ľahkosti. Chcel by som sa poďakovať aj môjmu realizačnému tímu, ľuďom, ktorí okolo mužstva pracovali v tejto sezóne a v tom čase, keď som bol tréner. Samozrejme novinárom, ktorí chodili na naše zápasy doma aj von. Prajem všetko najlepšie aj klubu, aby sa im v budúcej sezóne podaril splniť sen o Európe, ktorý majú."

ZDIEĽAJ ČLÁNOK