12.4.2024

Spod Dubňa si odvážame bod + VIDEO

V piatok 12. apríla 2024 odohral Ružomberok v Žiline piate kolo nadstavbovej časti Niké ligy.
0:0 (0:0)
Štadión MŠK Žilina - UT
Nadstavba, 17:30
MŠK Žilina vs MFK Ružomberok

MŠK Žilina: Belko - Minárik, Hubočan, Ndjeungoue - Ďatko (65. Bari), Gidi, Sauer, Javorček (78. Hranica) - Bile, Jambor (78. Nsona), Iľko (65. Essomba)

MFK Ružomberok: Frühwald – Gabriel, Zsigmund, Malý – Luterán, Lavrinčík, Múdry, Selecký – Domonkos (67. Maslo), Chobot (46. Hladík) – Gerec (74. Jackuliak)

Žlté karty: 41. Zsigmund, 56. Domonkos, 87. Frühwald

Červená karta: 62. Gabriel

Rozhodovali: Glova - Košecký, Pacák

Diváci: 1383

Domáci aktívne vstúpili do stretnutia, keď hneď v úvode pohrozili zblokovanou strelou a zahrávali dva rohové kopy. V 9. minúte Sauer hlavičkoval nad brvno. O sedem minút Gidi mieril spoza veľkého vápna mimo troch žrdí. V 29. minúte si Iľko nabehol na center k vzdialenejšej žrdi, no jeho hlavička nesmerovala do brány. O dve minúty získali Liptáci rohový kop a po Domonkosovom centri hlavičkoval Gabriel nad brvno. Vzápätí na opačnej strane Jamborova strela spoza šestnástky letela tesne vedľa. V 34. minúte Javorčekovu prudkú strelu vyrazil Frühwald pred seba, kam dobehol Jambor a jeho tvrdú dorážku zblokoval Zsigmund. Po piatich minútach Domonkos vysunul Gereca, ktorého nie veľmi razantné zakončenie chytil Belko. V 45. minúte Javorček našiel Sauera, lenže jeho hlavičku vyrazil Frühwald. Aktívny Sauer sa dostal do šance aj na konci nadstaveného času, kedy strieľal z uhla a opäť bol úspešný brankár hostí.

V 50. minúte Javorček vyslal pokus spoza veľkého vápna, ale Frühwald si dal pozor a chytil strelu smerujúcu na stred brány. O päť minút po rohovom kope hostí stečovaná lopta smerovala do brány, no na bránkovej čiare v poslednej chvíli zasiahol Lavrinčík. Vzápätí Frühwald zneškodnil Gidiho strelu spoza šestnástky. V 62. minúte videl Gabriel červenú kartu a hostia dohrávali v početnej nevýhode. Po dvoch minútach Iľko mieril spoza veľkého vápna tesne vedľa. V 71. minúte si Jambor nabehol na Sauerov center, no jeho hlavičku chytil Frühwald. O šesť minút Minárik mieril spoza šestnástky vedľa vzdialenejšej žrde. V 79. minúte Bariho strelu spoza veľkého vápna vyrazil ružomberský gólman. Po štyroch minútach Minárikovu tečovanú strelu vykopol z bránkovej čiary Zsigmund. Nasledoval rohový kop a po ňom Essombovu hlavičku zblokoval Maslo. V 87. minúte Ndjeungoue mieril nad brvno. V tretej nadstavenej minúte Hubočan hlavičkoval po rohovom kope, no Frühwald si dal pozor. Ružomberský gólman zasahoval aj v úplnom závere, kedy vyrazil zakončenie, ktoré vyslal Nsona. Duel sa tak skončil remízou 0:0.