23.9.2017

Spod Zobora odchádzame s bodom

V desiatom kole Fortuna ligy sa Ružomberok predstavil v Nitre.
0:0 (0:0)
FC Nitra, a. s.
10. kolo, 17:00
FC Nitra vs MFK Ružomberok


FC Nitra: Hroššo – Kuník, Križan, Niba, Chovanec – Kóňa, Šimončič, Charizopulos (60. Fábry) – Valenta (53. Lola), Balaj, Ivančík (84. Abrahám)

MFK Ružomberok: Macík – Jonec, J. Maslo, D. Kružliak – Daniel (90. P. Maslo), Qose, Kochan, Kupec – Gal Andrezly, Takáč (84. Sapara) – Kunca (74. Haskić)

Žlté karty: 53. Križan, 87. Abrahám - 52. J. Maslo, 90. P. Maslo

Rozhodovali: Pavlík - Bobko, Kováč

Diváci: 1150


Komentár

Domáci celok sa v úvode prezentoval niekoľkými streleckými pokusmi z ťažších pozícií, no ružomberská obrana si dávala pozor. V 9. minúte sa na opačnej strane predral k zakončeniu Qose, ale Hroššo vyrazil jeho strelu pred seba a následne stihol odpratať  loptu pred nabiehajúcim Kuncom. Po dvoch minútach Danielovu strelu zblokovala domáca obrana a krátko na to sa ten istý hráč dostal k ďalšej strele, no aj tentokrát stihol obranca zblokovať nepríjemný pokus na rohový kop. V 17. minúte Daniel potiahol útok po pravom krídle a vo veľkom vápne našiel Takáča, no ten bol tiesnený. Po piatich minútach musel gólman Nitry zasahovať pri strele Kuncu. V 27. minúte našiel Gal Andrezly centrom z ľavej strany pred bránou Qoseho a jeho hlavičku vyrazil Hroššo. Po dvanástich minútach zahrával Takáč rohový kop a po ňom sa dostal k hlavičke Ján Maslo, lenže hlavička si nenašla cestu medzi tri žrde. Krátko na to Daniel naservíroval loptu Kuncovi a jeho pokus chytil brankár tímu spod Zobora. V závere polčasu pohrozil hlavičkou domáci Niba a Macík bol na mieste.

V 49. minúte Daniel preveril Hrošša, ktorý vyrazil loptu smerujúcu k žrdi. Po šiestich minútach to znova skúšal Daniel, no strelu aktívneho krídelného hráča domáci zblokovali na roh. Ružomberok bol naďalej aktívnejší, lenže čistejšia príležitosť neprichádzala. V 68. minúte mohla práve naopak otvoriť skóre Nitra, ale Šimončičovu nebezpečnú strelu pohotovo vyrazil Macík. Ten istý hráč to skúšal aj o tri minúty neskôr, no pokus smerujúci k žrdi chytil ružomberský gólman. Tieto situácie dodali silu domácemu mužstvu. V 85. minúte vystrelil Fábry spoza veľkého vápna a Macík vyrazil nepríjemnú strelu. Na bezgólovom výsledku sa už do konca stretnutia nič nezmenilo a Ruža odchádza spod Zobora s bodom za remízu.

Ohlasy trénerov

Ivan Galád (tréner Nitry): "Vedeli sme, že súper bude chcieť zúročiť skúsenosti z Európskej ligy. Naštudovali sme si jeho hru. Mali sme dobrý vstup do zápasu, ale potom prebral iniciatívu a bol lepší, futbalovejší. Cez polčas sme niektoré veci zmenili. Mali sme tri pekné strelecké pokusy. Osobne si myslím, že keby chlapci mali lepší terén, tak by sa hral aj lepší futbal. Možno by padli dva alebo štyri góly. My nie sme spokojní s remízou, ale je spravodlivá vzhľadom na kvality súpera a našu enormnú snahu."

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): "Napriek náročnému terénu mužstvá ponúkli výborný futbal. Bolo tam veľa pekných ofenzívnych akcií. Každé mužstvo hralo svojím spôsobom. My sme sa snažili kombinovať, dostávať loptu do šestnástky po centrovaných loptách a vypracovali sme si najmä v prvom polčase dosť gólových šancí. Lukáš Hroššo pochytal veľmi ťažké situácie pre neho. Nedali sme gól, a tým pádom sa zápas skončil remízou."


Foto: Miroslav Slávik

ZDIEĽAJ ČLÁNOK