8.3.2020

Tesná prehra Béčka s lídrom súťaže + FOTO

V nedeľu 8. marca 2020 vstúpil tím MFK Ružomberok B do jarnej časti 2. ligy domácim súbojom s Duklou Banská Bystrica.
0:1 (0:0)
18. kolo, 10:30
MFK Ružomberok vs MFK Dukla Banská Bystrica

MFK Ružomberok: Kohár – Huba, Mário Mrva, A. Holub (59. V. Jedinák), Jonec, J. Kudlička, Múdry, Kmeť (65. Mário Almaský), Brenkus, Ďungel (71. R. Kružliak), Almási

MFK Dukla Banská Bystrica: Nôta – Nosko, Vaščák (63. Starší), Dolný (79. Tóth), Snitka, Polievka, Prikryl, Vujošević (88. Laksik), Migaľa, Savić, Willwéber

Góly: 54. Vujošević (z 11m)

Žlté karty: 53. A. Holub, 69. Huba, 81. J. Kudlička, 90. Mário Mrva - 87. Vujošević, 90. Savić

Rozhodovali: Micheľ - Špivák, Kmec

Diváci: 425

Prvú šancu si vypracovali Liptáci, keď v 4. minúte Múdry namieril tesne vedľa brány. Postupom času začali čoraz viac hroziť favorizovaní hostia, ktorým patrí v druholigovej tabuľke prvá pozícia. V 6. minúte Kohár na dvakrát zneškodnil nebezpečnú Dolného strieľanú prihrávku. O osem minút neskôr Polievka vystrelil nad brvno a krátko na to Vujošević hlavou rozvlnil bočnú sieť. V 35. minúte Kohár chytil Vujoševićovu strelu a po dvoch minútach si domáci gólman poradil aj s Dolného pokusom.

V 48. minúte predviedol Kohár ďalší úspešný zákrok, keď vyrazil na roh Migaľove zakončenie. Po piatich minútach získala Banská Bystrica pokutový kop, ktorý premenil Vujošević – 0:1. V 70. minúte sa hosťom naskytla možnosť ďalšej nebezpečnej štandardnej situácie, ale Prikryl z priameho kopu mieril nad brvno. O sedem minút neskôr prišli veľké šance Liptákov na vyrovnanie. Najskôr Nôta vyrazil Brenkusovu prudkú strelu spoza šestnástky ponad brvno na rohový kop, po ktorom Mário Almaský namieril taktiež spoza veľkého vápna tesne vedľa. V závere hostia ubránili tesný náskok a ružomberská rezerva doma prehrala 0:1.

Tím MFK Ružomberok B odohrá najbližší zápas v piatok 13. marca 2020 o 15:00, kedy sa v 19. kole 2. ligy predstaví na pôde klubu FK Dubnica nad Váhom.

Titulná foto: Stanislav Kmeť
Fotogaléria: Rudolf Maškurica