31.3.2018

Tesná prehra so Slovanom Bratislava + VIDEO

V sobotu 31. marca 2018, odohral Ružomberok na bratislavských Pasienkoch zápas 3. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy so Slovanom Bratislava.
1:0 (0:0)
Pasienky
Nadstavba, 17:00
ŠK Slovan Bratislava vs MFK Ružomberok

ŠK Slovan Bratislava: Šulla - Sekulič, Bajrić, Božikov, Rundić - De Kamps, Holman (83. Savičević) - Čavrić (76. Hološko), Rabiu (72. Nono), Moha - Šporar

MFK Ružomberok: Macík - P. Maslo, J. Maslo, Jonec, Kupec (57. Pikk) - Qose, Ľupták - Daniel, Gešnábel (80. Takáč), Gal Andrezly - Haskić (66. Čapek)

Gól: 49. Čavrić

Žlté karty: 58. Rundić - 44. P. Maslo

Rozhodovali: Hrčka - Bobko, Galo

Diváci: 1080

Už v 2. minúte Holman našiel voľného Šporara a Macík vyrazil jeho strelu na roh. V 9. minúte potiahol Daniel útok po pravej strane a nakoniec aj sám vystrelil, jeho pokus z uhla na dvakrát skrotil Šulla pred dobiedzajúcim Gešnábelom. V zápätí na druhej strane strieľal Šporar a Macík kolenom vyrazil strelu na rohový kop, po ktorom Božikov tesne prehlavičkoval bránu. V 14. minúte Čavrić vyslal z uhla krížnu strelu spoza obrancu a trafil vzdialenejšiu žrď. O osem minút neskôr to vyskúšal opäť Čavrić, keď jeho zakončenie z otočky zneškodnil Macík. Na druhej strane dostal zaujímavú prihrávku Haskić, ale trafil len Bajrića. V 28. minúte bol opäť v permanencii ružomberský gólman, keď vyrazil strelu Šporara. Po piatich minútach zakončoval Holman a z vnútra veľkého vápna namieril tesne vedľa. Tri minúty pred koncom úvodného dejstva takmer Liptáci prekvapili domáceho brankára, ktorý musel zrýchliť pri centrovanej lopte smerujúcej k žrdi.

V 47. minúte Moha v šanci minul bránu. Krátko na to sa rútili na bránu Rabiu so Šporarom a Macík aj za pomoci obrancov nepustil loptu za chrbát. V 49. minúte sa Čavrić dostal k zakončeniu a strelou z uhla otvoril skóre – 1:0. Po deviatich minútach Ružomberčania našli v šestnástke Gešnábela a jeho pohotové zakončenie smerujúce do horných partií brány chytil Šulla. Po hodine hry hostia zahrávali priamy kop. Daniel volil prihrávku na Ľuptáka a po jeho centri Haskić hlavičkoval tesne vedľa. V 63. minúte Gal Andrezly prihral Gešnábelovi, no ten mieril nad brvno. Po dvoch minútach na opačnej strane nebezpečne zakončoval Moha a trafil brvno. Hoci sa naďalej nedala hosťom uprieť snaha o vyrovnanie, čistejšiu príležitosť si už nevypracovali a podľahli svojmu súperovi 0:1.