15.4.2018

Tesná prehra v Trnave + VIDEO

V nedeľu 15. apríla 2018, odohral Ružomberok v Trnave zápas 5. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy s lídrom súťaže Spartakom Trnava. Zároveň išlo o súboj tímov, ktoré počas budúceho týždňa odohrajú odvetné semifinálové stretnutia Slovnaft Cupu.
1:0 (0:0)
Štadión Antona Malatinského, Trnava
Nadstavba, 14:45
FC Spartak Trnava vs MFK Ružomberok

FC Spartak Trnava: Chudý - Kadlec, Hladík, Tóth, Čonka (75. Janso) - Sloboda, Pehlivan - Jirka, Pekár (60. Yilmaz), Čanturišvili - Ofosu (85. Lovás)

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo (75. Kunca), J. Maslo, Jonec, Pikk – Kostadinov, Menich, Qose – Čapek (60. Daniel), Haskić, Gešnábel (46. Gerec)

Gól: 64. Tóth

Žltá karta: 80. Ofosu

Rozhodovali: Smolák – Chládek, Bednár

Diváci: 7772

Od úvodu boli aktívnejší domáci hráči, ale výraznejšiu šancu si dlho nevypracovali. Na druhej strane v 11. minúte Čapek preveril hlavičkou Chudého, no ten si dal pozor. Trnava sa aj naďalej snažila o vytvorenie gólovej príležitosti, zatiaľ čo Liptáci sa sústredili na protiútoky. Pri jednom z nich sa v 20. minúte dostal do zaujímavej príležitosti Peter Maslo, lenže jeho strelu stihol obranca zblokovať na roh. V závere sa dostával do šance Pikk, ale domáca obrana ho pred opustenou časťou brány nepustila k zakončeniu. Po chvíli na druhej strane išiel Ofosu z uhla na bránu a aj v tejto situácii sa akcia skončila na obrane.

V 55. minúte Čanturišvili poslal center pred bránu, kde ho hlavou usmernil tesne vedľa Pehlivan. O osem minút neskôr striedajúci Yilmaz zaútočil po pravej strane a jeho pokus z uhla vyrazil nohou Macík. Po tejto situácii hostia napokon upratali loptu na roh. Priamo z rohového kopu síce domáci celok neohrozil bránu, ale trnavským futbalistom sa podarilo vrátiť center do šestnástky, ktorý Ján Maslo odhlavičkoval len pred Tótha a ten otvoril skóre – 1:0. Štyri minúty pred koncom riadnej hracej doby Danielovu tvrdú strelu zblokoval obranca na roh. Následnú štandardnú situáciu zahrával Pikk a jeho nebezpečný center Ján Maslo s Menichom nedotlačili do siete. V nadstavenom čase to ešte skúsil spoza veľkého vápna Kostadinov, lenže mieril nad.

Nestor El Maestro (tréner Spartaka): "Pre nás je dôležitý výsledok, teraz sa už nič nové nenaučíme. Zápas nebol z našej strany najlepší. Ružomberok mal dobrú defenzívu, nám chýbali hlavne Egho a Vlasko. Hráči ukázali charakter a tešíme sa z víťazstva."

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): "Domáci nás zaskočili rozostavením. V mojom mužstve mi chýbala väčšia presnosť. Bol to zápas o jednom góle, ktorý dali po štandardke domáci. Gratulujem im k víťazstvu."