5.3.2016

Tretí jarný gól Lačného, oslabenie a remíza v Dunajskej Strede

V 22. kole Fortuna ligy sa Ružomberok predstavil na juhu Slovenska, kde si zmeral sily s tamojším tímom FC DAC 1904 Dunajská Streda.
1:1 (1:0)
Štadión DAC Dunajská Streda
22. kolo, 18:20
FC DAC 1904 Dunajská Streda vs MFK Ružomberok

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Tujvel - Brašeň, Ljubičić, Kwin, Davis - Štepanovský (70. Polievka), Huk (86. Mészáros), Horváth, Pačinda - Sarr - Stephens (90. Asanović)

MFK Ružomberok: Tofiloski - P. Maslo, J. Maslo, Rosa, Boszorád – Nagy – Gal Andrezly (77. Lupták), Gerát (46. Faško), Ďubek, Zošák – Lačný (66. Jakubko)

Góly: 26. Horváth - 58. Lačný

Žlté karty: 23. Kwin - 36. Gal Andrezly, 59. Boszorád, 62. Ďubek, 72. P. Maslo, 90. Tofiloski

Červená karta: 75. Boszorád (po druhej žltej)

Rozhodovali: Vlk - Brendza, Lieskovský

Diváci: 2304

Prvá šanca stretnutia patrila hosťom, ktorí sa napokon kvôli Saparovmu zraneniu ramena museli zaobísť bez svojho kapitána. V 4. minúte Ďubek z rohového kopu našiel Jána Masla a jeho hlavičku zneškodnil Tujvel. V ďalších minútach mali viac z hry futbalisti z juhu Slovenska. V 20. minúte Tofiloski chytil strelu Davisa a o päť minút neskôr si poradil aj s hlavičkou Sarra. V 26. minúte už ale išiel DAC do vedenia, keď Horváth ako prvý v jarnej časti rozvlnil sieť na ružomberskej bráne – 1:0. O desať minút neskôr Stephens po Pačindovej prihrávke vystrelil nad bránu a krátko na to namieril Sarr do brvna. V tejto situácii mohlo platiť pravidlo nedáš – dostaneš, no Lačný z vnútra veľkého vápna vysoko prestrelil.

Aj v druhom polčase si mužstvo zo Žitného ostrova vypracovalo viaceré strelecké príležitosti. V 48. minúte Sarr minul bránu, o päť minút neskôr Štepanovský namieril len do brániaceho Boszoráda a o chvíľu sa po prihrávke Pačindu dostal do samostatného úniku Stephens, lenže Tofiloski podržal svoje mužstvo. Dôležitosť tohto zákroku sa znásobila v 58. minúte, kedy Lačný vyrovnal na 1:1. Ružomberský útočník tak skóroval aj v treťom jarnom súboji. Domáci futbalisti sa snažili vrátiť vedenie na svoju stranu. Najväčšia šanca Dunajskej Stredy prišla v 72. minúte, kedy po priamom kope najskôr obranca odhlavičkoval nebezpečný pokus spred opustenej časti brány a následne Stephens tesne pred ružomberskou svätyňou neskrotil loptu. Aktivite hráčov v žlto-modrých dresoch pridala aj druhá žltá karta Boszoráda zo 75. minúty, po ktorej mali okrem priameho kopu k dispozícii aj početnú výhodu. V 79. minúte domáci brankár zneškodnil strelu Kwina a v nadstavenom čase si poradil s ďalšími dvomi šancami domáceho celku, vďaka čomu si Ruža po štyroch ligových víťazstvách v rade pripísala na svoje konto remízu.

Tomislav Marič (tréner DAC): "Sme všetci sklamaní. Celých 90 minút sme hru kontrolovali a boli sme dominantní. Samozrejme, je pochopiteľné, že ak hráte proti mužstvu ako Ružomberok, tak si taký tím vytvorí šance a oni ich aj využili. Po vyrovnávajúcom góle sme stratili koncentráciu, ale mali sme dosť šancí, aby sme zápas strhli na svoju stranu, napríklad brvno Sarra, alebo keď Stephens netrafil bránu. Bohužiaľ, profesionálny futbal sa hrá na body. Dnes sme stratili dva. Chcel by som pripomenúť, aby v DAC prestali snívať o Európe. Musíme sa koncentrovať, aby sme naše mužstvo budovali a tvorili ďalej, aby sme sa snažili do budúcnosti zlepšovať. Nepáčili sa mi veci, keď som striedal Antonia Asanoviča, ľudia na štadióne ho privítali piskotom. To sa mi nepáčilo. My sme jedno mužstvo, jeden klub, mali by sme všetci spolu čo najlepšie dostať DAC do povedomia."

Ladislav Pecko (tréner Ružomberka): "Po víťazstvách sme prišli do Dunajskej Stredy bodovať. Zápas sme začali aktívne. Po pätnástich minútach sme však zbytočne dali priestor domácim, ktorí dali pekný gól, čím sa dostali na koňa. Na druhej strane, po šanciach, aké mal Miloš Lačný, musíme vyrovnať. V druhom polčase sme urobili zmeny, chceli sme byť aktívnejší. Každý chcel zápas otočiť na svoju stranu, až do vylúčenia. Potom sme sa stiahli a remízu ustrážili."