2.12.2022

V prípravnom zápase remíza s Trebišovom

V piatok 2. decembra 2022 odohral Ružomberok domáci prípravný zápas s Trebišovom.
2:2 (0:0)
MFK Ružomberok - UT
Príprava
MFK Ružomberok vs FK Slavoj Trebišov

MFK Ružomberok: Frühwald – Fabiš, Mrva, Malý, Selecký – Úradník, Halabrín, Tučný, Luterán, Švehla – Bobček

Druhý polčas: Ťapaj – Marek, Mrva, Luka, Selecký (68. Madleňák) – Bujňaček, Luterán (68. Švehla) – Úradník (68. Gerec), Rakyta, Macejko - Matej

FK Slavoj Trebišov: Dlubáč - Kolesár M., Matta, Jenat, Rokyta (65. Vaľko), Sitarčík, Novák (46. Rusnák), Kolesár P. (46. Attah), Sanusi, Mokoš (62. Bajtoš), Kovalčin (65. Girman)

Góly: 50. Macejko, 75. Švehla - 62. Sanusi, 78. Attah

Rozhodovali: Matej - Varga, Mensár

Na umelom trávniku v areáli ružomberského štadióna dostali priestor viacerí hráči z dorastu. Už v 3. minúte Sanusi preveril Frühwalda, ktorý vyrazil jeho strelu na rohový kop. Po šiestich minútach na opačnej strane Bobček z otočky pálil nad brvno. Vzápätí dal o sebe opäť vedieť Sanusi, keď svoj prienik zakončil strelou vedľa bližšej žrde. V 14. minúte Selecký z väčšej vzdialenosti tesne minul bránu. O šesť minút Selecký zblokoval nebezpečnú strelu Martina Kolesára. V 40. minúte sa domácim naskytla veľká šanca na skórovanie v podobe nariadeného pokutového kopu, lenže Tučného strelu vyrazil Dlubáč. Tučný sa okamžite snažil odčiniť svoje zaváhanie a po jeho centri zastavila Bobčekove zakončenie žrď. Na konci úvodného dejstva Fabiš namieril z priameho kopu mimo brány.

V 48. minúte Úradník minul bránu hostí. Po dvoch minútach už išli Liptáci do vedenia, keď skóroval Macejko – 1:0. Ruža mohla svoje vedenie zveľadiť, lenže ďalšiu Macejkovu strelu už vyrazil brankár a po šiestich minútach Matej vystrelil spoza obrancov tesne vedľa. V 62. minúte Sanusi vyrovnal na 1:1. O šesť minút si Dlubáč poradil so štipľavou strelou Luterána. V 75. minúte Švehla namieril spoza veľkého vápna k žrdi a vrátil vedenie na domácu stranu – 2:1. Aj tentokrát sa však hosťom podarilo odpovedať, keď po troch minútach vyrovnal Attah – 2:2. V 84. minúte ešte mali Ružomberčania možnosť strhnúť víťazstvo na svoju stranu, lenže Švehlovu strelu zastavilo brvno a Macejko z dorážky minul bránu. Stretnutie sa tak skončilo remízou 2:2.