3.12.2023

Vezieme si bod z hlavného mesta + VIDEO

V nedeľu 3. decembra 2023 sme odohrali na Tehelnom poli duel šestnásteho kola Niké ligy so Slovanom Bratislava.
2:2 (1:2)
Národný futbalový štadión - Tehelné pole
16. kolo, 17:30
ŠK Slovan Bratislava vs MFK Ružomberok

ŠK Slovan Bratislava: Borjan – Pauschek, Bajrić (74. Kašia), Wimmer, Lovat (85. Zmrhal) – Kucka, Kankava – Čavrić, Tolić (90. Sharani), Marcelli (46. Barseghyan) – Abubakari (46. Strelec)

MFK Ružomberok: Frühwald – Luterán, Malý, Maslo, Gabriel, Selecký – Hladík (61. Šefčík), Zsigmund, Lavrinčík, Múdry (83. Chobot) – Chrien (68. Boďa)

Góly: 31. Tolić, 58. Strelec – 25. Múdry, 38. Chrien

Žlté karty: 89. Tolić – 40. Zsigmund, 75. Luterán

Rozhodovali: Micheľ – Štrbo, Bednár

Diváci: 2329

Prvýkrát musel zasahovať Frühwald v 3. minúte, kedy výborným čítaním hry nedovolil zakončiť Čavrićovi, dostávajúcemu sa do šance. Po dvoch minútach to Čavrić skúsil z uhla a brankár hostí vyrazil strelu spred bližšej žrde. V 25. minúte dostal Múdry výbornú prihrávku od Luterána a nekompromisnou strelou z hranice veľkého vápna otvoril skóre – 1:0. Už po šiestich minútach ale Tolić vyrovnal na 1:1. V 38. minúte Selecký poslal z ľavej strany center do šestnástky, kde si Chrien poradil s obrancom a strelou k vzdialenejšej žrdi prekonal Borjana – 1:2. Na konci úvodného dejstva Tolić vystrelil spoza veľkého vápna a loptu smerujúcu pod brvno chytil Frühwald.

V 53. minúte Kucka hlavičkoval po rohovom kope nad brvno. O päť minút Čavrić hlavou prihral pred odkrytú časť brány Strelcovi, ktorý vyrovnal na 2:2. V 61. minúte Barseghyan pálil spoza šestnástky tesne vedľa. Po dvoch minútach Kucka vystrelil k bližšej žrdi a jeho zakončenie vyrazil Frühwald. V 70. minúte si Frühwald poradil s hlavičkou Kankavu, vzápätí vyrazil ponad brvno Čavrićovu strelu. O sedem minút Barseghyan mieril z väčšej vzdialenosti nad brvno. V 80. minúte Barseghyan vystrelil tesne vedľa bližšej žrde. O osem minút Kucka nebezpečne vypálil spoza veľkého vápna a Frühwald vyrazil strelu. Na konci nadstaveného času bolo Čavrićovezakončenie z uhla zblokované na rohový kop. Túto štandardnú situáciu hostia ustáli, odviezli si z hlavného mesta cenný bod a v ligovej tabuľke poskočili na priebežné ôsme miesto.