24.11.2019

Víťazná rozlúčka Béčka s jesennou časťou + FOTO, VIDEO

V nedeľu 24. novembra 2019 odohral tím MFK Ružomberok B dohrávku trinásteho kola 2. ligy s Podbrezovou.
2:0 (1:0)
13. kolo, 10:30
MFK Ružomberok vs FK Železiarne Podbrezová

MFK Ružomberok: Krajčírik – Ondrek, Mário Mrva, Holub, Madleňák, J. Kudlička, Švec, V. Jedinák (38. Mário Almaský), Brenkus (65. Dopater), Novotný, Gerec (55. Kmeť)

FK Železiarne Podbrezová: Macej – Otrísal, Šulc (61. Vondryska), Paraj, Kováčik, Chvátal, Ďatko, Špyrka, Pribula, Galčík (87. Mizerák), Trapanovski (61. Pastorek)

Góly: 41. Holub, 51. Paraj vl.

Žlté karty: 33. Ďatko, 45. Paraj, 52. Pribula

Rozhodovali: Čiernik - Jánošík, Budáč

Diváci: 364

V úvode stretnutia boli aktívnejší hostia. V 19. minúte Špyrka preveril Krajčírika. Vzápätí na druhej strane Macej vyrazil Brenkusovu strelu z uhla pred Novotného, ktorého dorážku zblokovala defenzíva Železiarov. Po polhodine hry sa ocitol v šanci Pribula, lenže sám pred Krajčírikom neusmernil loptu do brány. V 35. minúte Macej vyrazil točený center Brenkusa z priameho kopu pred seba a následnú dorážku domácich hráčov vytesnili obrancovia na roh. Defenzíva hostí bola úspešná aj po tejto štandardnej situácii, kedy nepustila do siete Mrvovu hlavičku. Po opakovanom Brenkusovom rohu Madleňák hlavičkoval nad brvno. Po piatich minútach pohrozili nebezpečným centrom a následne Chvátalovou strelou smerujúcou do hradby tiel v oranžových dresoch. V 41. minúte aktívny Brenkus našiel centrom z rohového kopu Holuba a ten nekompromisne rozvlnil sieť – 1:0.

V 51. minúte zahrával Brenkus rohový kop a zaujímavo zakrútená lopta skončila aj s prispením hráča hostí Paraja v bráne – 2:0. V ďalšom priebehu sa hostia snažili vrátiť do stretnutia kontaktným gólom. Ružomberčania oduševnene bránili a pri niekoľkých tvrdých strelách spoza šestnástky sa zaskvel výbornými zákrokmi brankár Krajčírik. Aj vďaka viacerým úspešným zákrokom domáceho gólmana, ktoré si môžete pozrieť TU, sa ružomberská rezerva rozlúčila s jesennou časťou víťazstvom 2:0. Po úspešnom zvládnutí dohrávky s Podbrezovou sa navyše tím MFK Ružomberok B posunul v ligovej tabuľke so ziskom 22 bodov na ôsmu pozíciu.