Ružomberok privítal v 19. kole Fortuna ligy na svojom trávniku Senicu.

MFK Ružomberok: Macík - Kolčák, J. Maslo, Kružliak - Nagy, Daniel (46. P. Maslo), Chrien, Ďubek - Gal Andrezly - Mareš (88. Menich), Lačný (73. A. Lovás)

FK Senica: Šulla - Kosorin, Březina, Pillár, Delgado (46. Ebwelle, 76. Blažek) - Varga (34. Turyna), Kopičár - Gutierre, Mráz, Ruis - Lopéz

Góly: 10. Mareš, 73. Gal Andrezly - 82. Kolčák (vl.)

Žlté karty: 35. Lačný, 65. Chrien, 81. P. Maslo – 42. Březina

Rozhodovali: Pavlík – Ferenc, Pozor

Diváci: 1075

Do posledného jesenného súboja mali lepší vstup Liptáci. Už v 4. minúte zblízka nebezpečne hlavičkoval Ján Maslo a Šulla zázračne vyrazil. O šesť minút neskôr Chrien našiel Mareša, ktorý presne mierenou strelou otvoril skóre – 1:0. Ruža bola naďalej ofenzívne naladená. V 24. minúte vystrelil Mareš z uhla a gólman hostí vyrazil strelu na roh. Po rohovom kope nasledoval menší závar vo veľkom vápne a hlavička Jána Masla. S tou si poradil Šulla. V 32. minúte Daniel potiahol útok po pravom krídle, no pri zakončení bol úspešnejší senický brankár. Po piatich minútach mohol domácich vyškoliť z efektivity striedajúci Turyna, lenže Macík vyrazil jeho strelu.

Do druhého dejstva vstúpili hostia so snahou o vyrovnanie. V 53. minúte Lopéz preveril pozornosť ružomberského gólmana a o tri minúty Macík vyrážal strelecký pokus Záhorákov len pred seba, ale Liptáci stihli loptu upratať. V 66. minúte dali znova o sebe vedieť Ružomberčania, keď Šulla vyrazil Marešovu strelu. O sedem minút Lačný našiel Gal Andrezlyho a ten strelou spoza veľkého vápna zvýšil na 2:0. Hosťom sa v závere podarilo zdramatizovať stretnutie, keď si dobiehajúci Kolčák nešťastne zrazil loptu do vlastnej brány – 2:1. Futbalisti spod Čebraťa si však bez väčších problémov postrážili tri body a s jesennou časťou sa rozlúčili víťazstvom.

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): „Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý. Okrem gólu sme mali ďalších štyri – päť veľmi dobrých možností, ako kolega povedal, gólman ich podržal. Tam bolo treba dať druhý gól. Naopak, v druhom polčase ako keby prišla nervozita z toho, aby sme nejako dotiahli ten zápas do víťazného konca. Dali sme síce druhý, poisťujúci gól, len vlastnými chybami sme dovolili súperovi skorigovať a nakoniec sme zápas dotiahli do trojbodového zisku, čo je v tejto chvíli, vzhľadom k tomu, že je to posledný tohtoročný zápas, najdôležitejšie."

Miroslav Mentel (tréner Senice): „Zápas bol presne taký, ako zápasy predtým. Prvý polčas zlý vstup do zápasu aj sme sa s Miškom Ščasným bavili o tom, že je to pravdepodobne tým, že mužstvo je mladé, neskúsené a pre nich je všetko nové. Sú to mladí chlapci, zahraniční hráči. Druhý polčas ako keby to z nich padlo, ako keby nastúpili do iného zápasu. Pravidelne sa to opakuje, že druhé polčasy máme lepšie. Dnes sa to znova potvrdilo. Druhý polčas bol dobrý, prvý by som povedal, že bol taký troška horší. Aktívnejší boli domáci hráči, tam nás podržal Mišo dvoma – troma vecami. Škoda, že sme nedali ešte jeden gól. Na konci roka by nás remíza trocha potešila, pri tom trápení, do akého sme sa dostali počas jesene."