4.12.2021

Víťazná žatva pokračovala aj v Michalovciach + VIDEO

V sobotu 4. decembra 2021 odohral Ružomberok sedemnáste kolo Fortuna ligy na štadióne Michaloviec.
0:3 (0:2)
MFK Zemplín Michalovce
17. kolo, 15:00
MFK Zemplín Michalovce vs MFK Ružomberok

MFK Zemplín Michalovce: Száraz - Kotula (79. Magda), Ranko, Artabe (84. Vaško), Mendéz - Neofytidis (46. Kanu) - Marcin, Begala (62. Popovits), Ošima, Žofčák (79. Ntotis) - Trusa

MFK Ružomberok: Krajčírik - Fabiš, Mrva, Mojžiš, Madleňák (71. Selecký) - Luterán, Kochan - Bobček (71. Gerec), Takáč (90. Múdry), Šefčík (87. Ďungel) - Boďa

Góly: 6. Fabiš, 32. Šefčík, 90. Mrva

Žlté karty: 24. Neofytidis, 35. Marcin

Rozhodovali: Ruc - Straka, Štofik

V 6. minúte Takáč vysunul Fabiša, ktorý svoj ofenzívny prienik zakončil gólovou strelou k žrdi – 0:1. Postupom času sa dostávali do čoraz nádejnejších príležitostí Zemplínčania. V 27. minúte však mohli znova udrieť hostia, keď Madleňák hľadal pred bránou Boďu, ktorého teč zblízka vyrazil Száraz. Po troch minútach domáci Begala hlavičkoval nad brvno. V 31. minúte Marcin poslal nebezpečnú loptu pred bránu, lenže Trusa ju minul. Po minúte na opačnej strane Fabiš našiel pred bránou Šefčíka a ten upratal loptu do siete – 0:2. V 34. minúte predviedol Luterán sympatické zakončenie spoza veľkého vápna, lenže letelo nad. Po minúte to skúsil z väčšej vzdialenosti Takáč, no jeho zakončenie zneškodnil Száraz. V 42. minúte Marcin vyslal pokus spoza šestnástky a Krajčírik bol pripravený. Bodku za polčasom dala Oshimova strela nad brvno po rohovom kope.

Druhý polčas prinášal dlho šachovú partiu s náznakmi šancí, no bez väčšej príležitosti na jednej či druhej strane. Domáci sa snažili o návrat do stretnutia a hostia si dávali pozor. V 77. minúte zahrávali Michalovce rohový kop. Priamo po tejto štandardnej situácii ešte neohrozili svojho súpera, lenže odrazenej lopty sa zmocnil Žofčák a našiel pred bránou Artabeho, ktorého hlavičku chytil Krajčírik. Po štyroch minútach Luterán vystrelil z obrovskej vzdialenosti, lenže jeho prudkú strelu vyrazil spod brvna Száraz. Nasledoval rohový kop a po ňom závar pred domácou bránou, lenže domáca defenzíva na čele s brankárom Szárazom nenechali hostí dokopnúť loptu do brány. V 85. minúte gólman Michaloviec vyrazil Takáčov strieľaný center. Na konci duelu zostalpo Takáčovom centri z priameho kopu Mrva nepovšimnutý domácimi hráčmi pri zadnej žrdi a bez problémov prekonal domáceho brankára – 0:3.

Ružomberok tretíkrát v rade zvíťazil 3:0, doteraz získal 33 bodov a v ligovej tabuľke sa minimálne do nedeľného večera dotiahol na druhú Trnavu.