4.8.2023

Víťazný obrat skóre v druhom polčase + FOTO, VIDEO

V piatok 4. augusta 2023 odohral Ružomberok domáci zápas druhého kola Niké ligy so Skalicou.
2:1 (0:1)
Štadión MFK Ružomberok
2. kolo, 20:30
MFK Ružomberok vs MFK Skalica

MFK Ružomberok: Krajčírik – Kotula, Maslo, Malý, Selecký (80. Mrva) – Múdry (46. Lavrinčík), Luterán – Domonkos (80. Zsigmund) – Chrien (46. Šefčík), Gerec (80. Boďa), Chobot

MFK Skalica: Luksch – Krčík, Podhorin, Ranko, Matejov – Mášik, M. Nagy – Kousal (70. Baumgartner), Haša (62. Vlasko), Yao (70. M. Hollý) – Sobczyk (62. Smékal)

Góly: 55. Gerec, 71. Domonkos – 11. Podhorin

Žlté karty: 79. Lavrinčík – 64. Kousal, 90+3. Ranko, 90+6. Baumgartner

Rozhodovali: Ziemba – Ferenc, Vass

Diváci: 940

Úvod stretnutia patril hosťom. V 9. minúte Mášik našiel centrom z priameho kopu Hašu, ktorý hlavičkoval tesne nad. Po dvoch minútach ten istý hráč zahrával priamy kop a po Mášikovom centri skóroval Podhorin – 0:1. V ďalšom priebehu prvého polčasu sa síce domácim nedala uprieť snaha, no prihrávky a centre aktívneho Chobota nedokázali jeho spoluhráči pretaviť do čistejšej gólovej šance.

Do druhého dejstva vstúpili Liptáci s dvomi zmenami. Striedajúci Šefčík priniesol nový vietor. Jeho strelu zo 49. minúty zneškodnil Luksch a po minúte prihral Kotulovi, ktorého zakončenie vyrazil brankár hostí tesne vedľa žrde na rohový kop. Po tejto štandardnej situácii striedajúci Lavrinčík z diaľky mieril tesne nad brvno. V 55. minúte si na Šefčíkov center z pravej strany nabehol Gerec a hlavou vyrovnal na 1:1. O osem minút si Luksch dal pozor na strelu Domonkosa a po chvíli Chobot namieril z hranice veľkého vápna nad. V 71. minúte Luksch vyrazil Lavrinčíkove zakončenie spoza šestnástky pred Gereca, ktorý prihral Domonkosovi a ten dokopol loptu do siete – 2:1. Po piatich minútach nebezpečnú Vlaskovu strelu vykopol Maslo spred bránkovej čiary. V 86. minúte Mášik vyslal nepríjemnú strelu spoza šestnástky, ale Krajčírik si dal pozor a vyrazil ju na rohový kop, po ktorom Baumgartner vystrelil tesne nad.

Ružomberok zvíťazil nad Skalicou 2:1 a pripísal si veľmi dôležité prvé tri body v novom ročníku. Pochvalu za výborné fandenie si opäť zaslúži fanklub Concordia 1906, ktorý celý zápas intenzívne tlačil mužstvo za obratom skóre.

Peter Tomko (tréner Ružomberka): „Z našej strany bol prvý polčas strašne pasívny. Absentovali veci, na ktoré sme sa pripravovali celý týždeň. V druhom polčase po striedaniach prišiel život, agresivita, elán. Boli tam veci, ktoré sme chceli vidieť v zápase. Z toho pramenili tie dva góly a ustrážili sme si záver. Čiže je to pre nás veľmi ťažké, ale cenné víťazstvo.“

Pavol Majerník (tréner Skalice): „Myslím si, že to bol veľmi solídny prvý polčas z našej strany. Dali sme rýchly gól zo štandardky a nedovoľovali sme súperovi dostávať sa do nejakých šancí. Veľmi dobre sme bránili a mali sme celkom solídny prechod do útoku. V druhom polčase sme ešte nejako fungovali desať minút, ale potom sme už začali byť veľmi pasívni a tým pádom bol súper bližšie k bráne. Prichádzali centre, strely, z ktorých potom pramenili naše chyby. Po druhom góle sme neukázali až takú kvalitu, aby sme ešte zvrátili výsledok.“